Ušetřete na plynu až několik tisíc ročně

V současné době se bez plynu moderní domácnost prostě neobejde a tak není divu, že tohoto fakt začali dodavatelé poněkud zneužívat. Každý z nich používá odlišnou marketingovou strategii a ta se nejvíc projevuje pochopitelně na nás, koncových uživatelích, a to zejména postupným zdražováním. Zabránit tomu nemůžeme, ale měli bychom se chopit příležitosti, která se nám nabízí, a tou je možnost volby dodavatele, který je pro nás ekonomicky nejvýhodnější.

plynový sporák
Zdroj: wikimedia.org, hořící plyn na sporáku

Kterého dodavatele plynu si mám zvolit?

Nejste-li si jistí, zda je právě ten vás současný dodavatel nejvýhodnější, využijte služby srovnání cen plynu, kde se dozvíte, kolik byste mohli ročně ušetřit, pokud byste zvolili jiného dodavatele. Ten vám také bude následně doporučen a pak už je jen a jen na vás, zda se rozhodnete k němu přejít či nikoliv.

Jak probíhá změna dodavatele?

Není nic jednoduššího než ukončit smlouvu se současným dodavatelem a podepsat ji u dodavatele nového, díky kterému ročně ušetříte. Přechod od jednoho dodavatele k druhému může trvat tři až měsíce, což je výpovědní lhůta, kterou obvykle původní dodavatel stanoví. Na dodávce plynu změnu nezpozorujete, takže obavy, že byste snad byli po nějaký čas bez plynu, jsou zcela zbytečné. Naopak se vás týká jiná zásadní změna a tou je úspora peněz, což uznejte, že opravdu není důvod k obavám.

Jedním z dodavatelů, kterým vám takto může být doporučen, je společnost RWE, která si na našem trhu získala přední příčky mezi dodavateli plynu. A čím je rwe plyn tak výjimečný? Kromě opravdu spolehlivého dodávání zemního plynu můžete očekávat i celou řadu souvisejících služeb. Lákavá je i možnost spravovat svůj zákaznický účet přes internet nebo se zapojit do benefičního programu RWE PREMIUM, díky kterému máte možnost výhodně zakoupit některé nabízené zboží. Bonusem je tzv. RWE karta, která svému držiteli zajišťuje slevy na vstupenky do kina a skipasy. O změnu dodavatele na RWE můžete navíc požádat online a to opět zcela zdarma.

Nenechte se dále zbytečně okrádat o své finance nevýhodným dodavatelem a začněte jednat! Srovnání cen plynu slouží především k informování zákazníků o tom, kde a jak mohou ušetřit. Nic vás nezavazuje dodavatele skutečně měnit. Vše je zcela na vašem osobním úsudku, který však může výrazně ovlivnit vaši peněženku.