Nábytek z palet si s trochou šikovnosti dokáže vyrobit každý

Napadlo vás, že byste si mohli vyrobit někdy nábytek svépomocí? Nejenom, že by to bylo mnohem levnější, ale zároveň byste se mohli svým návštěvám pochlubit opravdu originálními kousky. Možná teď namítáte, že dřevěný materiál je příliš drahý a finančně by se výroba nábytku z takového materiálu nevyplatila. Co ale takhle palety?

nábytek z palet
Zdroj, foto: 3.design-milk.com

Opravdu jste se nepřeslechli. Nábytek z palet je v poslední době opravdovým hitem a navíc si při troše šikovnosti můžete vytvořit řadu různých modelů pouze vlastníma rukama. Základem tohoto umění jsou klasické dřevěné přepravní palety. Můžete si pořídit nové, ale k účelu dobře poslouží i starší – již použité palety.

Materiál pro nábytek z palet je méně nákladný a lépe dostupný

Pokud máte nové palety, můžete (ale nemusíte) je dodatečně upravit pomocí nátěrových barev a laků. Přírodní dřevo ovšem vypadá v mnoha případech také velmi vkusně a vytváří rustikální dojem. Nátěrové barvy ovšem umožňují popustit uzdu fantazii. U starších palet jsou občas nutné menší úpravy, čištění a úprava barvami bývá nutná v každém případě. Nezapomeňte si také připravit vhodné nářadí a dostatek šroubů a hřebíků pro zkompletování nábytku.

Dobrý nápad je pro nábytek z palet základem!

Před samotnou výrobou si dobře promyslete, jak má váš výtvor vypadat. Vytvářet můžete z palet naprosto cokoliv. Velmi jednoduché jsou konferenční stolky, pulty ale oblíbený je i zahradní nábytek, postele a věšáky. Zajímavé řešení přinášejí vertikální zahrady z palet, které ale potřebují speciální umístění na vhodné stěně. Ačkoliv se tato práce zdá vhodné pouze pro šikovné kutily, rozhodně nic nebrání tomu, aby se o svůj vlastní nábytek z palet pokusil každý. Po sestavení výtvoru a jeho pevném sešroubování můžete provádět další úpravy.


K nábytku z palet lze přidat jakýkoliv vhodný doplněk

S dřevěnými paletami lze kombinovat celá řada dekoračních doplňků. U konferenčních stolků můžete přišroubovat sklo, které bude vkusně zakrývat vrchní plochu a vytvoří dodatečný úložný prostor. U skříněk lze také přišroubovat zespodu kolečka, která dodají nábytku na pohyblivosti. U paletových postelí, lehátek a podložek je více než vhodné využít různobarevné polštářky nebo alespoň úzkou matraci jako podsedák. Přeci jen je sezení na dřevěném nábytku poněkud tvrdší. Jistě sami přijdete na spoustu způsobů, jak si vytvořit vlastní a originální nábytek z palet.

nábytek z palet fotografie
Zdroj: zillow.com

nábytek z palet fotografie
Zdroj: weheartit.com