Údržba a čištění vířivky

V posledních letech si vířivky vydobyli své místo i v našich domovech. Vždyť kdo by si nechtěl tento příjemný způsob relaxace vychutnat u sebe doma kdykoliv jen bude chtít? Vířivka ale kromě potěšení také přináší starost o to, jak o ni správně pečovat. A o tom si dnes prozradíme víc.

vířivky
Foto: spahouse.cz

Jak na údržbu vířivky

Pokud chcete, aby vám vaše vířivka sloužila dlouho a bez problémů, musíte o ni důkladně pečovat a to nejlépe pravidelně, jelikož na dně usazená špína se odstraňuje velmi těžce. Každá vířivka však vyžaduje individuální přístup, a proto nelze určit jeden standardní postup, podle kterého by se k údržbě vířivky měli přistupovat. Předně záleží na tom, zda máme vířivku v interiéru nebo venku. Obě vyžadují speciální čisticí prostředky, které bychom nikdy neměli nahrazovat běžnými přípravky, které doma používáme. Ty většinou obsahují takové chemické složení, které by nám mohlo poškodit povrch vířivky. Proto raději investujte do koupi kvalitních produktů určených přímo pro péči o vířivky. Předejdete tak možnému poškození vnitřních mechanizmů a filtru.

Náš tip: Zkuste saunahouse.cz, specialistu na prodej vířivek vysoké kvality.

Kdy měnit ve vířivce vodu

Ačkoliv moderní venkovní vířivky jsou vybaveny kvalitní filtrací, ani ta nezachytí veškeré nečistoty, které se nám do vířivky mohou dostat. Proto je třeba pravidelně dohlížet na čistotu vody, kterou určíme pomocí hodnoty PH. Tu nám pomůže naměřit tester, který by měl optimálně ukazovat hodnotu PH v rozmezí 7 až 7,5. A co dělat v případě, že tomu tak není? Pokud hodnota PH nesplňuje patřičné normy, hrozí riziko rychlého šíření bakterií ve vaší vířivce. Tomu můžete zabránit použitím chemických čisticích prostředků, které napomáhají držet hladinu PH v normě. Chemické prostředky však nejsou dlouhodobým řešením nečistot ve vířivce a jednou za čas je třeba vodu vyměnit. Jak často by se voda měla měnit záleží na tom, jak moc vířivky používáte. Tři měsíce jsou však už hraniční dobou, kdy by znečištěná voda měla být nahrazeno vodou zcela novou.

Čistá vířivka bez starostí

Jistě si řada z vás troufne na čistění vířivky sama a postačí si s běžně dostupnými prostředky a pomůckami. Přesto však není od věci využít služeb profesionálních pracovníků a nechat si vířivku očistit od nich. Jedině tak totiž budete mít jistotu, že se vaší vířivce dostane potřebné péče. Firma, která se údržbou vířivek zabývá, se postará o důkladné očištění i těch nejmenší koutů vaší vířivky. Očistí i vnitřní mechanismy, což je procedura, kterou byste sami doma bez profesionální techniky nikdy nezvládli. Nelámejte si hlavu s tím, jak o vířivku pečovat, aniž byste ji neopatrným přístupem nějak poškodili, a svěřte tuto práci těm, kteří ví, jak správně postupovat a na co si dát při údržbě pozor. Vy tak získáte dokonale čistou vířivku naprosto bez námahy.

Fotogalerie Saunahouse.cz

vířivky

vířivky

vířivky

vířivky