Jak správně uchytit sklo? Vyzkoušejte interiérové kování!

Sklo tvoří neodmyslitelnou součást našich domácností. V poslední době se stalo spíše bytovým doplňkem, který je vhodný do každého stylu interiéru a skvěle vypadá v kterékoliv z místností v domě. Jak však takové sklo nejlépe upevnit? O tom už více v dnešním příspěvku.

skleněné dveře
Zdroj: kliky-kovani.net, kování

Interiérové kování na skleněné dveře

Jsou čím dám oblíbenější a moderní domácnost si bez nich už jen těžko představíme. Řeč je o skleněných dveřích, které jsou skutečně velmi populární. Jejich uchycení provedeme snadno pomocí některého z posuvných systémů. V nabídce kování nalezneme i různé typy přídavných madel (slouží místo kliky) a mušlí, které jsou u skleněných dveří nepostradatelné a neměli bychom na ně v žádném případě zapomenout.

Jak na sklo? Řešením jsou bodové úchyty

K připevnění ostatních typů skleněných stěn použijeme bodové úchyty, které mohou být s nástavcem, kloubem, rohovým úchytem a dalšími prvky, které vám vaši práci výrazně usnadní. Ani zde bychom však neměli zapomínat na mušle a madla. Ta mohou dokonce být ve variantě, která umožňuje jejich uzamčení.

Zvládnu sklo upevnit sám?

Z uchycení skla ve vaší domácnosti nemusíte mít žádné obavy. Manipulace s výše uvedenými typy kování není náročná a s trochou šikovnosti ji jistě zvládne každý domácí kutil. Odměnou vám tak bude nejen skvěle vypadající interiér, ale také pocit dobře odvedené práce.

sklo

dveře ze skla

prosklené dveře

dveře

dveře s kováním
Zdroj: http://www.trendir.com/archives/windows-doors