Plovoucí podlahu se zámkovým spojem

Kvalitní podlaha v domě představuje základ komfortního bydlení. Ať už zvolíte jakýkoliv druh podlahové krytiny, měla by splňovat určité body, které splňují základní kritéria kvalitní podlahy. Slouží totiž neustále a musí unést poměrně velkou váhu nábytku i obyvatel domu. Při výběru byste tedy rozhodné měli být nároční a nespokojit se s minimem.

podlahy
Zdroj, foto: palladioplank.com

Mezi základní podlahové krytiny se v minulosti řadilo linoleum, které bylo často položené na obyčejném betonu. Někdy se také přes lino pokládal ještě koberec, což tvořilo naprosto katastrofickou kombinaci hned z několika důvodů.

Plovoucí podlahy potřebují pevný základ

V první řadě se takové spojení nesetkalo s úspěchem v případě tepelné izolace. Navíc zde hrozilo riziko vlhkosti a plísní. Pro zdravotní stav tedy nic dobrého. S estetického hlediska to ovšem také nebyla žádná sláva. Linoleum se časem začalo vlnit a betonový základ drolit. O stavu koberce v takovém případě ani nemluvě. V dnešní době se využívají spíše plovoucí podlahy z různých materiálů, které přinášejí vysvobození od všech problémů s podlahovými krytinami.

Cenová dostupnost plovoucí podlahy je překvapivě nízká

Pokud se obáváte vysoké ceny za vyšší komfort, prohlédněte si ceník plovoucí podlahy, který vám odhalí finanční investice srovnatelné s jakoukoliv jinou podlahou. Účinky a efektivita jsou ovšem úplně někde jinde. Tím, že se rozhodnete pro variantu plovoucí podlahy, však vaše volba zdaleka nekončí. Můžete si totiž vybírat z mnoha druhů materiálů i technologií, které s sebou přinášejí další výhody.

Plovoucí podlahy si můžete položit sami nebo s pomocí odborníků

Láká vás pokládka plovoucí podlahy svépomocí? V tom případě si dobře rozmyslete, zda máte potřebné zkušenosti, a že opravdu víte, co děláte. Ačkoliv není pokládka plovoucí podlahy příliš složitá, je nutné provést ji opravdu precizně. Záleží na každém dílu plovoucí podlahy, jelikož při neodborné pokládce vznikají škvíry a celek se pak míjí účinkem. Práci by vám mohly usnadnit plovoucí podlahy Quick Step, které mají precizní zámkové spoje, a neexistuje zde tedy riziko, že byste jednotlivé části pokládali nakřivo nebo vytvářeli škvíry. Ať se rozhodnete jakkoliv, s plovoucími podlahami rozhodně chybu neuděláte.