Pravda o bavlněném saténu: Opravdu je tak skvělý?

Nedávno se objevila převratná novinka v podobě povlečení z bavlněného saténu. Všude se dočtete jen samou chválu, ale je tento materiál opravdu tak skvělý? A o co se vlastně jedná? A hodil by se zrovna pro vás?

foto1
Zdroj: Bonatex.cz

Co je vlastně bavlněný satén?

Bavlněný satén se vyrábí ze 100% bavlny. Z dlouhých česaných přízí se tká atlasovou vazbou, která vytváří lesklý efekt. Povrch takto vyrobené látky se následně upravuje tzv. mercerací, díky které vlákna nabobtnají, zakulatí se jejich průřez a současně se zkrátí. Tím látka získá pevnost a pověstný lesk.

Tip: Velký výběr povlečení z bavlněného saténu najdete za fajn ceny na Bonatex.cz!

Konečná podoba materiálu je hebká, pevný a měkká látka, která na pohled připomíná satén.

foto2
Zdroj: Bonatex.cz

Jaké má vlastnosti?

Jistě jste se setkali s levnými napodobeninami saténu, které jsou vyrobeny z polyesteru. Na rozdíl od těchto napodobenin je povlečení z bavlněného saténu vyrobeno z bavlny, proto neklouže, je prodyšné a své. Navíc má vynikající termoregulační vlastnosti – v létě chladí a v zimě hřeje.

Můžete ho prát v pračce, ale v žádném případě ho nedávejte do sušičky. Navíc se neobejde bez žehlení. Pokud ale žehlení neholdujete a přesto byste si rádi pořídili právě povlečení z bavlněného saténu, poohlédněte se po takovém, které nese označení Mako satén – ten seženete i v nežehlivé úpravě.

Finální verdikt?

Povlečení z bavlněného saténu patří bezesporu k těm luxusnějším kouskům, které na trhu s povlečením seženete. Pořídit se dá v nepřeberném množství motivů a barev. Jediné, co může od koupě odradit je jeho vyšší cena. Přestože nepatří k těm nejlevnějším variantám, sloužit vám bude o mnoho let déle, než levné a nekvalitní povlečení. Ocení ho každý, kdo miluje luxus a rád investuje do kvalitních věcí, které něco vydrží.

Co říkáte? Myslíte, že je bavlněný satén vhodný právě pro vás?