Moderní dřevěné podlahy jsou krásné i kvalitní

Kvalitní podlaha v domě či bytě má mnohem větší význam, než se mnozí domnívají. Pokud totiž zvolíte do domácnosti nekvalitní podklad či podlahu, dojde mnohem rychleji k jejímu opotřebení. Nezapomínejte, že po podlaze neustále chodíte a také nábytek je pro ni velkou zátěží.

podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Skutečně kvalitní podlaha může vydržet i velkou zátěž a bude vždy vypadat skvěle. Také předejdete nevyhnutelným poškozením.

Dřevěné podlahy se vyplatí

Skutečně kvalitní dřevěné podlahy totiž nelze nahradit ani levnějšími imitacemi. Ať se vám zdají levné imitace jakkoliv dokonalé, věřte, že po pár týdnech a měsících si to již myslet nebudete. Dřevo je prostě dřevo a jeho vlastnosti nelze nikdy nahradit prakticky. Jde tedy o vzhledový efekt, který je v případě podlah druhořadým zájmem.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Každý kousek pravé dřevěné podlahy od www.efloor.fr představuje naprosto originální design, který je v případě umělých podlah nenahraditelný. Můžete tak s pomocí dřevěných podlah svoji domácnost zútulnit. Velký vliv má ovšem dřevěná podlaha také na zateplení domu, což je vlastnost, kterou imitace dřeva nezajistí.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Opotřebení dřevěných podlah je minimální

Další výhodou dřevěných podlah parquet masif je jeho struktura, která se rovněž velmi špatně napodobuje. Věkem dřevěné podlahy spíš zkrásní, než se opotřebují a v případě poškození je stačí pouze zbrousit nebo renovovat. Nic takového u levných napodobenin udělat nelze. Při výběru podlahy proto nezapomínejte na základní kritéria a dopřejte si skutečnou kvalitu.