Když se dost vyspíte, zvládnete i šok z návratu do práce po dovolené

Mnoho lidí si nechává dovolenou až na září, protože v přímořských letoviscích seženou ubytování levněji. Návrat z pláže přímo do práce je však často extrémné náročný. Navíc je to o to horší, že se nevracíte do prázdninového režimu, ale v září už všechno v zaměstnání jede na plné obrátky.

PR Tropico Když se dost vyspíte, zvládnete i šok z návratu do práce po dovolené

Pokud se však na návrat dobře připravíte, zvládnete ho bez problémů. V následujícím článku vám poradíme, jak si ho správně naplánovat.

Po návratu si nechte minimálně den volna
Pokud se vrátíte domů v neděli večer a další den ráno už jdete do práce, zaděláváte si na problémy. Razantní přechod může být tak stresující, že hned spotřebujete všechnu energii, kterou jste na dovolené načerpali. Raději pobyt o něco zkraťte a naplánujte si po návratu den nebo 2 doma.

Ideální jsou třeba týdenní pobyty od soboty do soboty. Výhod volné neděle je hned několik:

  • odpočinete si po náročné cestě,
  • stihnete dát prádlo do pračky,
  • nakoupíte jídlo,
  • celkově se aklimatizujete.

Pokud se vracíte až v neděli, raději si vezměte v pondělí 1 den volna navíc.

Businesswoman

Na příští víkend si naplánujte oblíbenou aktivitu
Po návratu z dovolené vás často přepadne splín nad tím, že volno už skončilo. Snadněji se z něho dostanete, když si na další víkend naplánujte něco, na co se můžete těšit. Je jedno, jestli to bude večeře v restauraci nebo vinobraní – záleží jen na vás.

V práci si vyberte lehčí úkoly
Pokud si můžete náplň práce alespoň trochu přizpůsobit, nezačínejte první den po dovolené náročnými úkoly. Nejdřív zjistěte, co všechno se ve vaší nepřítomnosti stalo a jaké úkoly jsou nejdůležitější. Hlavně se hned první den nenechte zavalit přívalem práce.

Jděte brzy spát
Cesta zpět z dovolené často trvá celý den. Pokud navíc v teplém počasí cestujete v autě bez klimatizace, je to opravdu vysilující. Proto si hned po návratu neprohlížejte dlouho do noci fotografie, ale raději se pořádně vyspěte – tělo to potřebuje.

Kvalitní matrace je základ
Dobře vyspaný člověk zvládne návrat do práce mnohem lépe než ten unavený. Proto nepodceňujte výběr správné matrace, bez které se dobře nevyspíte. Zkuste kvalitní sedvičovou matraci Šárka Top.

V jádru je příčně perforovaná pro změkčení v oblasti ramen a krásně vzdušná. Umí perfektně odvádět absorbované vodní páry. Navíc je odolná dětskému hopsání.