Jaké dřevěné parkety jsou ve skutečnosti?

Základní úlohou dřevěných podlah je zvýšení komfortu v domácnosti a v některých případech také zajištění tepla. Samotné dřevěné parkety částečně izolují teplo a zvuk. U podlahového vytápění je možné dosáhnout ještě vyššího komfortu.

dřevěné parkety
Zdroj, foto: flickr.com

Kvalitní dřevěné podlahy přinášejí hned několik možností, jak domácnost zatraktivnit nebo zdokonalit. Pečlivě ovšem vybírejte, jaký druh dřevěné podlahy zvolíte včetně vhodného barevného tónu a sytosti.

Mýty o dřevěných parketách jsou bezpředmětné

Mýty, které kolují o dřevěných parketách, se dnes ukazují jako bezpředmětné.  Díky moderním výrobní postupům a speciálním úpravám povrchu dřeva vytvářejí kvalitní dřevěné parkety ideální kombinaci pro umístění do jakékoliv místnosti a také vyšší odolnost a delší životnost dřeva. Díky tomu se mohou dřevěné podlahy umisťovat také do kuchyní a koupelen.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Dalším rozhodujícím prvkem mezi dřevěnými podlahami a imitacemi je jejich cena, která se mezi nimi výrazně liší. Nezapomínejte ovšem na skutečnost, že levnější imitace také snadněji podléhají různým opotřebením a existuje u nich mnohem vyšší riziko nenávratného poškození. V takovém případě je potřeba celou podlahu demontovat a vyměnit za novou, doporučit můžeme například francouzského prodejce www.efloor.fr. U dřevěných podlah stačí většinou povrchová oprava bez demontáže.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Kvalitní dřevěné parkety vydrží mnohem déle než imitace

Pokud si tedy pořídíte skutečně kvalitní parkety parquet masif nebo jiný druh kvalitních dřevěných podlah, můžete v závěru ušetřit více peněz a mimo jiné také čas, práci a další komplikace, které jsou s častými opravami podlah spojené. Parametry zatížení musí ale odpovídat skutečnosti a i další hodnoty, které dřevěná podlaha má, není radno zanedbávat.