Domov s vůní historie

Chcete, aby na vás po vstupu do domu dýchla omamná vůně historie? Ta, kterou si lidé vychutnávají, když vkročí do starého hradu nebo zámku? Můžete si ji přinést do svého interiéru nebo alespoň šikovně zvolenými doplňky vytvořit iluzi, která váš domov spojí s historií a tradicí. Zajímá vás, jak toho dosáhnout?

interiér
Zdroj: onekindesign.com

Přírodní materiály jako krok do minulosti

V dřívějších dobách, kdy nebyly známy tak pestré možnosti, jaké nám nabízí naše soudobá architektura, bylo třeba využívat při výbavě interiéru především přírodní materiály. Nejlevnější a nejsnadněji zpracovatelné bylo pochopitelně dřevo, a tak se z něj stala neodmyslitelná součást domovů let minulých. Chcete-li i vy mít dům v tomto stylu, poohlédněte se po dřevěném materiálu. Své využití může najít na podlaze, obložení stěn, ale především na nábytku.

historie

Romantické květinové vzory

Nejen s dekoračními předměty dob minulých jsou spjaty i květinové vzory. Nalézt je můžeme na lampičkách, polštářích, závěsech i čalouněném nábytku. Díky nim přilákáte do interiéru romantiku známou z knih Jane Austenové. Po vstupu do takto zařízeného domu vás přivítá nejen vůně historie, ale i venkova, jednoduchosti a čistoty. Podlehli jste tomuto kouzlu i vy? Pak se vydejte do nejbližšího starožitnictví, kde můžete pořídit celou řadu zajímavých interiérových doplňků, které k tomuto stylu neodmyslitelně patří.

interier

interier

interier

historie

historie

historie
Zdroj: onekindesign.com