Pořiďte svým rostlinám elegantní květináče

Rostliny, květiny a další přírodní prvky jsou velmi oblíbenou součástí moderních domácností a to jak pro venkovní, tak i pro vnitřní prostory. Pokud své květiny nevysazujete přímo do záhonů nebo jiných venkovních prostor, měli byste vědět, že silně záleží i na zvoleném květináči.


Zdroj, foto: digsdigs.com

Kombinace rostliny a květináče je často zanedbávaná a květiny tak často nevyniknou v plné kráse. Vybrat musíte nejen správný rozměr a tvar květináče ale i jeho barvu, strukturu a často i motiv. Rozdíly jsou i mezi umělými a živými rostlinami.

Vyberte si vhodný tvar květináče do interiéru

Základní pravidlo pro výběr květináče představuje tedy jeho tvar. Můžete si pořídit moderní květináče v různých rozměrech a výškách. Tvary jsou většinou kulaté či hranaté. Velmi oblíbený je pak vysoký hranatý květináč s úzkým dnem, který je podobný skleněným vázám. Pro svoji výraznou podobu se hodí spíše do interiérů. Struktura je většinou hladká a nabízí matný i glazurovaný povrch.

Zahradní květináče by měly být vždy přírodní

Pro venkovní prostory, zahrady nebo terasy se velmi hodí závěsné květináče, do kterých můžete podle rozměrů umístit jakoukoliv rostlinu. Tyto květináče bývají pak většinou z přírodních materiálů, aby lépe zapadly do okolního prostředí. Při výběru jakékoliv bytové i zahradní dekorace nesmíte zapomenout na vhodné sladění s okolím.

Nechejte se při výběru inspirovat světovou kulturou

Moderní obchody se často inspirují různorodými styly kultur z celého světa. Na našem trhu tedy můžete objevit prvky japonské keramiky, afrických jutových květináčů i nádobek ze dřeva, které snad již nemohou být přírodnější. Praktické květináče navíc obsahují speciální závlahové systémy, které by vám měly usnadnit práci a starost se zaléváním ve vaší nepřítomnosti.