Interiérové obklady a dlažba jsou důležitým estetickým prvkem domu

Velmi důležitým interiérovým prvkem jsou obklady a dlažba, které nejčastěji zdobí koupelnu, kuchyň, ale také chodbu nebo venkovní prostory. Keramickou dlažbu využijete všude, kde je mokro, vlhko nebo častý provoz.

obklady
Zdroj, foto: hidc.com.au

Konečný efekt je závislý na výběru kvalitního materiálu. Nelze brát na lehkou váhu fakt, že dlažba a obklady plní úlohu nejen praktickou ale především estetickou. Dokáží v okamžiku proměnit dojem celého prostoru. Tomu odpovídá také stále pestřejší nabídka různých designů.

Obklady a dlažba mají široké pole využití

Keramická dlažba a obklady jsou součástí dotváření interiérů i exteriérů. Při správném výběru můžete dodat významný punc kvality nejen v domácnostech, ale i historických objektech, provozovnách, firmách, kancelářích a restauracích. Možností využití je celá řada. Pro každý účel se přitom hodí jiný typ dlažby a obkladů. Částečně můžete věřit svému vkusu a instinktu, ale základní povědomí o pravidlech výběru byste přeci jen měli mít. V domácnostech se využívá dlažba a obklady nejčastěji do kuchyní a koupelen. Využití najde dlažba i na terasách, schodech a chodníčcích.

Co je potřeba znát při výběru obkladů a dlažby?

Základní kritéria dlažby a obkladů jsou rozhodujícím faktorem při jejich výběru. Patří mezi ně nasákavost, mrazuvzdornost, odolnost proti opotřebení a protiskluzovost. Dlažba do koupelny by měla být z hlediska bezpečnosti více protiskluzová, jelikož hrozí větší riziko pádu a následného úrazu. Tyto vlastnosti jsou důležité z hlediska praktického využití. Pro estetickou stránku je dále potřeba řešit také rozměry, tvar, barvy, strukturu a vzory. Velmi často se také kombinují dva různé typy dlaždic pro výraznější efekt. Pestrá nabídka od různorodých výrobců nabízí vytvoření libovolného stylu.

Vybírejte nabídky s kompletním servisem

Rozhodně se vyplatí za účelem nákupu dlažby a obkladů vyhledat společnost s kompletní nabídkou. Nejenom, že získáte větší rozhled, ale také existuje větší pravděpodobnost zachycení akčních slev nebo výhodnějších nabídek. Takovou možnost nabízí například http://www.keramikasoukup.cz/katalog/interierove-dlazby, která se zabývá nejen prodejem moderních obkladů, ale zároveň provádí i poradenství a kompletní servis od návrhu až po konečnou pokládku. Výhodou takové služby je jistá úspora financí a zaručený výsledek

obklady
Zdroj, foto: bathremodelingchicago.net