Barevné provedení oken – jaké jsou možnosti

V dnešní době si můžete vybrat z velkého množství barevného provedení oken. Design okna může být při výběru na stejné úrovni jako jeho funkčnost. Dávno jsou pryč doby, kdy byla plastová okna zásadně bílá a hliníková okna stříbrná.

Dnes můžete vybírat a vybírat. Různé barvy, různé typy lesků a hlavně vysoká kvalita nanesených barev. Když koupíte kvalitní okna, znamená to, že vám ani po letech barva na oknech nevybledne, ani se nezačne sloupávat a bílá okna nezežloutnou.

Acrycolor – silná a jasná barva

Barevná vrstva na plastových oknech je velmi silná. Výhodou je, že vydrží i silné slunce, nepříznivé povětrnostní podmínky, a dokonce i menší mechanické poškození. Povrch je matný a hladký, v podstatě bezúdržbový. U plastových oken můžete vybírat z nejrůznějšího barevného provedení. Oblíbené barvy jsou například sépiová hnědá, antracitová šedá, křemenově šedá nebo i čistě bílá. Když dostanete do ruky katalog, budete mít problém si svůj odstín vybrat.

Tip : Nevíte, jak přesně vypadá antracitová barva či bahenní dub? Podívejte se na nabídku barevných možností plastových oken .

Dekorační fólie – k nepoznání od přírodního dřeva

Další variantou je pořídit si plastová okna v dřevěném dekoru. Tato kombinace je v praxi nejrozšířenější. Lidé se nechtějí zříct výhod moderních plastových oken, ale chtějí, aby okna vypadala jako dřevěná. K tomu se dnes používají dřevěné dekorativní fólie. Opět máte na výběr ze spousty dřevěných dekorů, oblíbené jsou zlatý dub či ořech.

Hliníková okna ze vzorníku RAL

Hliníková okna jsou funkčně nepřekonatelná. I u nich si můžete vybírat nejrůznější barvy, obvykle výrobci nabízejí barevné provedení ze vzorníku RAL. Dřevěný dekor se tady moc nehodí, spíše si lidé vybírají důstojné barvy tak, aby okna ladila s fasádou domu, dveřmi či garážovými vraty.

Tip: Pokud si nejste jisti, jak barvy oken sladit se zbytkem domu, přečtěte si článek: Slaďte si fasádu domu – jak sladit garážová vrata, dveře i okna

Jestliže máte speciální požadavky na barvu oken a opravdu si u výrobce nevyberete, pak můžete zkusit jiného výrobce. Není moc obvyklé, aby vám přímo na zakázku výrobce bez zvýšených nákladů vyrobil okna s barvami přímo na míru. Ale nabídka barev je tak široká, že si nevybere opravdu jen málokdo.