Vybíráme hotelový textil. Víte, co všechno musí splňovat?

Hotely, ubytovny, penziony a další ubytovací kapacity jsou místem, kde dostává textil pořádně zabrat. Proto je velmi důležité vyčlenit si na jeho výběr dostatek času a vědět, co vlastně od takového textilu čekáme a požadujeme.

V první řadě by měl být bezpečný, příjemný na dotek, snadno udržovatelný, ale také by měl vynikat svou dlouhou životností. Abychom vám usnadnili výběr hotelového textilu, máme pro vás malý návod.

Bezpečnost je základ

Hotely a jiné ubytovací kapacity patří mezi veřejné objekty. Musí proto splňovat veškeré bezpečnostní požadavky. Všechny závěsy, obklady a jiné materiály musí splňovat náročná kritéria. Proto se v hotelích používají těžce hořlavé tkaniny. Při nákupu je poznáte tak, že jsou opatřeny označením B1. Takové tkaniny obvykle mají také speciální atesty a bezpečnostní certifikáty.

Materiál mnohé napoví

Kromě bezpečnosti je nesmírně důležitý také materiál. Vedle rozhodně nešlápnete se stoprocentní bavlnou. Textil pro hotely z bavlny najdete třeba ve e-shopu Kvalitex.cz. Kromě klasického bílého povlečení a prostěradel máte k dispozici i jejich barevné alternativy, které místnosti prozáří a dodají jí nádech luxusu. Při výběru zohledněte gramáž, odolnost proti blednutí, otěru a životnost produktu.

Nedržte se slepě starých trendů

Ať už vybíráte hotelové povlečení, prostěradla, ručníky anebo osušky, zkuste vybočit z šedi stereotypu a vsadit na moderní trendy. Móda totiž pomíjí dosti rychle, a kdybyste chtěli být trendy za každou cenu, pak by to mohlo skončit pořádným fiaskem. Tvořte proto interiéry s citem a univerzálním rázem, který přizpůsobíte stylu vašeho hotelu. Pokud hledáte inspiraci, najdete ji třeba v hotelovém textilu na e-shopu kvalitex.cz.