V povlečení jako v bavlnce

Materiály ze 100% bavlny u většiny z nás vyvolávají příjemné pocity. Stejné je to s bavlněným povlečením, které stále zůstává v popředí zájmu našich domácností. Jen dnes máme mnohem větší výběr bavlněných materiálů, lišících se strukturou a dalšími vlastnostmi.

bavlněné povlečeníFoto: pinterest.com

100% bavlna je vždy prodyšná a savá, stačí si vybrat z materiálů hladkých či zvrásněných nebo také hřejivějších méně či více. Bavlněné povlečení můžete vybírat z obrovského množství barevných kombinací a vzorů. Každý si dokážeme najít to správné povlečení, pod kterým budeme rádi usínat, číst knížku, odpočívat nebo trávit hezké chvíle se svým partnerem.

Bavlněná klasika

Zůstali jste věrni klasickému bavlněnému povlečení? Je jemné, hladké a velmi příjemné na dotek. V mnoha domácnostech toto povlečení stále dostává přednost před moderními materiály pro svou praktičnost a využití během celého roku. V zimě příjemně hřeje a v létě odvádí vlhkost. Neméně důležité je, že toto povlečení je cenově dostupné pro většinu z nás.

Zvrásněná bavlna

Nebo jste dali přednost modernějšímu krepu? Velmi oblíbené Krepové povlečení, vyráběné ze 100% bavlny nebo 100% polyesteru, tzv. mikrokrepu. Bavlněný krep si ponechává prodyšnost a savost, na dotek však už není každému tolik příjemný jako hladká bavlna. Struktura materiálu je tvořena střídáním hladkých a zvrásněných ploch. Cenová hladina tohoto povlečení stále zůstává v příjemných relacích a největší jeho výhodou je, že jej nemusíte žehlit. Tento materiál Vám ušetří spoustu práce a času, který můžete věnovat svému partnerovi, dětem, svým koníčkům nebo třeba jen tak odpočívat.

Ať už vaši postel zdobí hladká bavlna nebo krep, jistě jste si vybrali svůj oblíbený motiv a barvu. Povlečení vaší postele doplnilo atmosféru vaší ložnice a ta je pro vás místem, kam rádi chodíte odpočívat a snít sladké sny.