Vánoční dárky pro zdraví

Kupovat blízkým vánoční dárky je jeden z nejtěžších úkolů, kterým v tomto období čelíme. Z obrazovek a reklam na nás vyskakuje spousta produktů, které se nám snaží říct, že právě je chceme a musíme za každou cenu koupit. Jak se ale v tom množství reklam zorientovat a jaký dárek nakonec zvolit, aby udělal radost, ale zároveň pomáhal?

Všichni se jistě shodneme na tom, že to, co doopravdy všichni potřebujeme, je zdraví. A i když zdraví opravdu nikomu pod stromeček nemůžeme dát, můžeme darovat alespoň věci, které mohou pozitivním způsobem zdraví ovlivnit.

Skvělým dárkem, který potěší zejména ženy, jsou aroma difuzéry. Ty vypouštějí postupně vůni po místnosti, a tím nastartovávají ozdravné procesy v těle. To, že vůně léčí, se ví již po staletí, a tak nemusíme pozitivní účinky aromaterapie do detailu popisovat. Stačí jen říci, že vůně pomáhá zbavit se stresu a celkově navozuje fyzickou i psychickou pohodu. Na každý zdravotní problém pak stačí jen vybrat ten správný esenciální olej. Při horečce a nespavosti pomáhá olej z meduňky, s dýchacími problémy si naopak poradí eukalyptus. Při chřipce pomůže tymián a při duševním neklidu sáhněte po citronovém oleji, který je vhodný i pro děti.

Pro babičky jsou zase ideálním dárkem vyhřívací deky, které nejen zahřejí, ale také pomáhají při chronických a akutních problémech. Uvolňují svaly, přinášejí úlevu při bolestech zad a celkově navozují tepelnou pohodu. Zvláště starší lidé trpí zimomřivostí, a tak dárek v podobě vyhřívací dečky určitě ocení. Deku mohou používat kdekoliv, u televize, při posezení s vnoučaty, ale mohou ji použít i k předehřátí postele.

Dalším tipem na dárky jsou odvlhčovače a zvlhčovače. Pokud víte, že má někdo z vašich blízkých problémy s vlhkostí, nebojte se mu koupit odvlhčovač. Výčet problémů, které může způsobovat vysoká vlhkost v bytě, je bohužel dlouhý, a tak si můžete být jistí, že tímto dárkem výrazně ovlivníte něčí zdraví. To samé platí i v případě domácností s nízkou vlhkostí, s tím rozdílem, že v tomto případě pomůže zvlhčovač. Nákupem těchto přístrojů můžete svým blízkým ulevit od řady chronických nemocí, a vyřešit jejich problém, se kterým si sami doteď nezvládli poradit.

Obecně je vnitřní prostředí, ve kterém žijeme, důležité pro náš zdravotní stav. Vlhkost a vzduch, který dýcháme, se podepisuje na našem zdraví více, než jsme si schopni připustit. Posledním dárkem, který bychom vám proto chtěli doporučit, je čistička vzduchu, která zbaví vzduch alergenů, plísní, prachu, ale i nepříjemného zápachu a chemických látek. Ty kvalitnější navíc obohacují vzduch o vzdušné vitamíny, které náš organismus nutně potřebuje.

Vybírejte dárky s rozmyslem, ale bez stresu. Ať již totiž k Vánocům koupíte cokoliv, věříme, že z každého dárku od vás budou mít vaši blízcí radost.


CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/