Prodej bytů v Praze: Nové vs. starší byty

Nejdražšími byty v české republice se může samozřejmě pochlubit Praha. Hlavní příčinou jsou pracovní i kulturní příležitosti, které jinde v republice nenalezneme. Za vše může aglomerace, díky které se vyplatí vytvářet velké projekty.

fotogalerie byty svět
Zdroj: bytysvet.cz, nákup bytu v roce 2013

Do nového nebo do starého?

Bydlení v centru Prahy zní na první pohled velmi luxusně a atraktivně, avšak mnoho realitních makléřů dnes již ví, že prodat byt v centru je v mnoha případech až nadlidský výkon. Řeč je o starších bytech. Kupodivu nejhůře jsou na tom na první pohled ulice na lukrativním místě jako jsou např. Ječná, Žitná, Legerova a celá řada dalších. Zde se velmi často snoubí nepřiměřená cena odrážející dobrou adresu s kvalitou bydlení, které ve většině případů pokulhává. Byty v centru jsou často přeceňované. Prodejci jsou přesvědčeni, že i když je byt v dezolátním stavu, umístění má nedocenitelnou hodnotu. Zájem kupujících o tyto ulice však rapidně opadá, neboť ceny vyhnané do závratných výšin neodpovídají ani kvalitě zde situovaných bytů, ani jejich okolí.

Cena za adresu

Luxusní adresa a cena není provázána s odpovídajícím stupněm bydlení, přičemž atmosféra těchto ulic bývá často tak nevábná, že klientela od koupě bytu ve většině případech snadno opouští. Málokdo totiž považuje za povinnost bydlet v centru Prahy, v nekomfortním bytě a v nepřijatelném prostředí, za cenu nejluxusnějšího bydlení, které by mohl mít o pár kilometrů dál. Prodej bytů v Praze bude mít svůj opětovný boom v tom okamžiku, kdy si jejich majitelé uvědomí, že o předražené byty není zájem a že Praha nabízí i mnohem atraktivnější lokality, než je její centrum. Nové byty Praha 5 jsou jední ze zářných případů, kde za férovou cenu naleznete nově realizované developerské projekty s atraktivním vzhledem.