Pro klid a pohodu do finské sauny

Potřebujete se příjemně odreagovat po náročném dni a přitom udělat něco pro své zdraví? Pak pro vás bude finská sauna tou nejlepší volbou. Proč je tak oblíbená a jaké výhody nám přináší?

sauna
ilustrační foto: pixabay.com – Aquilatin

Co je to finská sauna

Saunu jako takovou zná patrně každý z nás. Populárním typem saun je v dnešní době obzvlášť sauna finská, kterou si řada zájemců nechává dokonce implementovat do svého domu, aby si mohli vychutnat příjemný odpočinek a relaxaci kdykoliv jen budou chtít. Chcete patřit ke spokojeným zákazníkům i vy? Pak se porozhlédněte po atraktivní nabídce finských saun, které se hodí do každého moderního interiéru. Tento druh saun funguje na principu nepřímého působení tepla, kdy je pomocí zabudovaných kamen ohříván vzduch v sauně. Ten zapříčiní ohřívání naší pokožky, díky čemuž dochází k látkové výměně a vylučování nežádoucích mikroorganismů z našeho těla.

Tělo si tak odpočine a je dokonale zregenerováno. Saunu proto často využívají sportovci, jelikož jim pomáhá uvolnit ztuhlé svaly, ale také lidé se zdravotními komplikacemi, pro které je sauna jedním ze způsobů aktivní regenerace. Finská sauna je založena na střídání teplého vzduchu a ochlazení, ke kterému nejčastěji dochází v bazénu. Není se tak ani překvapením, že pravidelný pobyt v sauně pomáhá našemu imunitnímu systému, který se tak stane méně náchylným k prochladnutí. Neváhejte a vyzkoušejte si pobyt ve finské sauně také a uvidíte, že si ji brzy budete chtít pořídit i domů.

Proč budete chtít saunu i vy

Hitem letošní sezony jsou dva typy saun a to domácí finské sauny a venkovní finské sauny. Nenechte se odradit mýtem, že venkovní sauny využijete jen v době příznivého počasí. Ba naopak chladné počasí vám skvěle poslouží při ochlazení organismu, které je se saunováním neodmyslitelně spjato. A proč je pobyt v sauně tolik oblíbený a všemi tak vychvalovaný? Dochází zde totiž k úplnému uvolnění těla a následnému relaxačnímu procesu. Ten můžete už jen podkreslit příjemnou hudbou a esenciálními vůněmi pro získání ještě intenzivnější prožitku. Sauna pomáhá vyčisti póry a v řadě případů měla příznivý vliv na léčebné procesy po úrazech a podobně. Ne nadarmo je sauna jedním z lékaři doporučovaných způsobů, jak po úrazu získat zpět energii a schopnost aktivního pohybu.

Než si pořídíte saunu…

Pokud byste si rádi napřed saunu vyzkoušeli, než se rozhodnete pro její koupi, můžete navštívit Sauna Centrum. Zde si nejen prohlédnete, ale klidně i vyzkoušíte několik typů finských saun. S výběrem vám rádi pomohou tamní odborní pracovníci, který vám doporučí saunu na míru podle vašich představ. Neváhejte proto a načerpejte ještě dnes všechny výhody, které finská sauna přináší a dopřejte svému tělu jen to nejlepší.