Prášková lakovna umožňuje barvení i dekorování

Práškové lakování patří mezi moderní postupy, které využívají technologií k nanášení barevných plastů ve formě prášku. Jde o tu nejdokonalejší povrchovou úpravu v provedení nekonečného množství barevných odstínů, kterou můžete využít při opravách karosérií vozidel, kovových konstrukcí, strojů a dalších povrchů s potřebou barevné úpravy včetně interiérových a exteriérových prostorů.

lakování
Zdroj, foto: praskovalakovna.cz

Pro dokonalý efekt musíte mít kvalitní vybavení a materiál, znát správné postupy a perfektně se orientovat oblasti této chemické úpravy. Práškové lakování rozhodně není aktivitou pro kutily, a proto je vhodnější oslovit vysoce profesionální firmu, která má v této oblasti bohaté zkušenosti.

Prášková lakovna zajistí profesionální postup při lakování

Před samotným práškovým lakováním je důležité provést dokonalou přípravu a předúpravu lakovaného předmětu. Příprava spočívá v chemické úpravě povrchu, při které dojde k dokonalému vyčištění, aby nanesená prášková barva přilnula k povrchu a nevytvářela nežádoucí nedokonalosti. Automatické čištění je žádoucí už jen díky širokému výběru barevných pododstínů, kdy je jakákoliv nedokonalost okamžitě patrná. Už z toho důvodu je potřeba přenechat práškové lakování opravdovým odborníkům.

Práškové lakování potřebuje dokonalou přípravu

Co se týče samotného procesu práškového lakování, základem pro úspěšný výsledek je výběr správné práškové barvy. Některé typy jsou vhodnější pro interiérový prostor, jiné odolávají i povětrnostním vlivům a například akrylátové práškové barvy se využívají v automobilovém průmyslu. Nanesený povrch barvy může mít také různorodou strukturu. Samotné práškové lakování pak probíhá až po pečlivém vyčistění a vysušení vlhkosti. Automatické či ruční lakování musí probíhat za velmi přísných podmínek v dokonale čistém prostředí. Poté se přejde k želírování a vypalování, aby výsledek byl co nejdokonalejší a trvalý.

Profesionální prášková lakovna vám poradí a pomůže

Práškové lakování je téměř alchymistickou vědou a nemělo by proto být v žádném případě podceněno. Tato podmínka se týká i samotné předúpravy a dokončovacích prací. Na stránkách http://www.praskovalakovna.cz/ můžete najít spoustu výhod a postupů, které se na koleni prostě dělat nedají. Kromě vysoce moderních technologických postupů vám mohou zaručit i barevnou stálost, odpovídající výsledky a kompletní poradenství při výběru odstínů a struktury práškové barvy. Ekologický provoz a potřebné certifikáty jsou samozřejmostí. Díky této technologii můžete dát mnoha věcem a prostorům nový kabát s bezchybným vzhledem a dlouhotrvající životností.

lakování
lakování
Zdroj, foto: praskovalakovna.cz