Pět novinek v bytovém designu

dům
Foto: pinterest.com, Earmark Social Bridgette S.B.

Koupili jste si jednu z našich stylových realit v Plzni a tápete, jakým způsobem či stylem ji vybavit? Třeba vám pomůžeme otevřít oči, popřípadě v něčem lehce inspirujeme.

Stačilo 25 let změn a uniformitu či naprostou zoufalost sehnat cokoli zajímavého, nekonformního, vystřídala doslova tyranie možností. Ruku na srdce, nelistujete-li tematickými brožurami od rána do večera a nevymetáte speciální veletrhy, budete mít kumšt se v momentální nabídce vůbec zorientovat a nepodlehnout běžným chybám.

• Trendem je dnes jednoduchost a střídmost v barvě i vybavení. S tím a dalším vám pravděpodobně poradí zkušený architekt, jenž se dokáže vžít do vašeho vkusu a potřeb, a který je z dlouhodobého hlediska nejlepší možnou investicí. Vyhnete se tak přeplácanosti, špatné ergonomii, nepraktičnosti a celkové frustraci. Nepsaný zákon schválnosti říká, že na ty vůbec nejotravnější lapsy se zpravidla přijde až delším užíváním bytu či pokoje, kdy už je na radikálnější změnu pozdě. To se může týkat jak špatných materiálů, tak layoutu či zvolených barev.

zrekonstruovaný byt
Foto: pinterest.com, Home Decorating Trends – Homedit

• Mějte na vědomí, že: podobně jako v módě, neexistují dobré či špatné barvy, pouze jejich špatné kombinace či příliš mnoho odstínů. U většiny dlouhodobě kraluje bílá a pak všeobecně světlé či teplé (jarní a letní) barvy.

• Moderní typy dřeva jsou teď kupř. zebrano a ořech, které ovšem nejsou dvakrát do kombinace s některými klasikami, jako je třeba dub. To vše a mnohem více by měl samozřejmě vědět vámi oslovený (a pečlivě vybraný) architekt-odborník.

zrekonstruovaný byt
Foto: pinterest.com, Cheryl Linford

• Za moderní a funkční jsou dnes považovány také víceúčelové místnosti s prvky obýváku i kuchyně, jídelním a/nebo pracovním stolem apod.

• Čím dál populárnějším se stává i retro, u nás typicky staročeské. Jde o bydlení vracející se ke kořenům v zejména bílých, hnědých či okrových a cihlových barvách, o čemž se můžete přesvědčit např. z nesčetných fanouškovských stránek na sociálních sítích. Na nich se jednotliví uživatelé navzájem inspirují obrázky či chlubí vlastními fotografiemi. Takové bydlení může být nejen účelné, ale může zároveň evokovat jakýsi klid a závan starých časů – příjemný to ostrůvek v poněkud spěšné moderní době. Zejména pokud máte dosud na půdě spoustu malých ale milých prastarých drobností po (pra)rodičích.

zrekonstruovaný byt
Foto: pinterest.com, Cheryl Linford

Ať už toužíte po čemkoli, rádi vám pomůžeme dosáhnout vytyčeného cíle.