O realitách a nemovitostech v Praze

Unikátní atmosféra moderního a pulzujícího evropského velkoměsta, které ale díky četným historickým památkám v sobě skrývá tajemný půvab dávno uplynulých časů. Nahlédněte do dnešního článku, jak je to v současnosti s trhem nemovitostí v Praze.

byty Praha
Zdroj: Prodej bytů v Praze, bytyprodejpraha.cz

Více nežli romantické duše láká ty, kteří hledají vysoký životní standard a množství kariérních možností a pracovních příležitostí. Důležitá je přitom otázka bydlení. O této problematice se dozvíte více na následujících řádcích.

Mocný a dynamický trh

Nákup a prodej bytů v Praze, to je v současnosti významné téma. Existuje totiž velká poptávka, o čemž vypovídá fakt, že zatímco ve všech velkých městech v ČR ceny starších bytů v poslední době v souvislosti s krizí klesaly, v Praze zůstávají konstantní nebo dokonce mírně stoupají. Do Prahy se stěhují každým rokem tisícovky lidí a proto má trh s byty v hlavním městě velkou důležitost. Pokud sháníte bydlení, je dobré se v nabídce vyznat. Nejlepší informace o prodeji bytů v Praze nabízí webové inzertní servery. Nabídka je zde opravdu široká, navíc se zde díky fotografiím a detailním informacím můžete už z pohodlí svého domova důkladně seznámit s každou realitou.

Mnoho bytů díky developerským projektům

Neméně dynamicky se rozvíjí trh s developerskými projekty v Praze. Na konci uplynulého čtvrtletí (tedy na konci března 2013) bylo v hlavním městě evidováno na tři stovky „živých“ bytových projektů – tedy takových projektů, jež nabízejí alespoň jeden volný byt. Celkem zde figurují tisícovky volných bytů, ale ty nezůstávají prázdné dlouho – ve zmíněném čtvrtletí se prodalo 1315 volných bytů, daleko více, než ve stejném období loni. Developerské projekty v Praze jsou skutečně pestré – od bytů a menších staveb až po luxusní vily a rezidence. I v Praze se také poslední dobou začínají rozšiřovat moderní nizkoenergetické domy.

Nejpohodlněji se bydlí v novém

Ti, kteří svoje bydlení pojímají mimo jiné i jako investici do budoucna, ti se nejvíce zajímají o novostavby. Je to navíc nejkomfortnější způsob bydlení, který zajišťuje rodinám maximální pohodlí a soukromí. Novostavby vznikají poslední dobou zvláště v prstenci v bezprostředním okolí Prahy. Díky rozvíjející se dopravní infrastruktuře zde existuje dobré spojení s centrem města.