Jakou metodou si nechat správně zasklít lodžii

Zasklení lodžie je v dnešní době velmi vyhledávanou činností mnoha majitelů těchto konstrukcí. Zasklené lodžie dokáží velmi výrazně snižovat hladinu hluku, který by jinak pronikal až do domácnosti, snižují prašnost a také snižují tepelné ztráty v zimním období. Lodžie lze zasklívat více metodami. Která je ta správná?

zasklení lodžie
Zdroj: optimi.cz

Rozhodně nevybírat jen na základě ceny

Pokud při výběru zasklení lodžií budete vybírat jen na základě ceny, je velká pravděpodobnost, že nedokážete vybrat ten správný druh. Na trhu existuje celá řada dodavatelů, kteří se specializují na různé druhy zasklení. Některé firmy se soustředí na moderní metody se skvělou funkčností a mnoha dalšími výhodami, jiné zase na to, aby nabízely nejnižší cenu, ale bez přidaných hodnot. Zasklení za nejnižší cenu probíhá samozřejmě z méně kvalitních materiálů a ani metody nedosahují takové účinnosti.

Bezrámové zasklení – moderní varianta Optimi

Moderním řešením zasklení balkonů a lodžií je bezrámový zasklívací systém. Ten nabízí hned několik výhod. Kromě snížení hluku, prašnosti a tepelných úniků má také skvělý design a stane se okrasou každé lodžie. Nikde nejsou žádné rámy, které by kazily jeho vzhled. Můžete sklo kompletně otevřít a využívat lodžie celoročně. Jen je zapotřebí najít toho správného výrobce.

bezrámové zasklení lodžií
Zdroj: optimi.cz

Volte kvalitu

Hledáte-li opravdu kvalitní bezrámové zasklení lodžií, vyhledejte značku Optimi. Společnost Optimi s.r.o. je totiž jediným licenčním výrobcem bezrámového zasklení lodžií a balkonů pro celou ČR. V rámci celé republiky mají také zastoupení specializovaných montážních firem. Ačkoli se i jiní výrobci snaží kopírovat výhody tohoto systému, Optimi je jen jeden. Celý systém si můžete prohlédnout na stránkách společnosti nebo přímo v sídle firmy.

Instalace a funkcionality

Lodžie se u stropu osadí rozdvojeným kolejnicovým vedením. Spodní vedení se uchytí k zábradlí a mezi těmito kolejničkami se na kolečkách pohybují skla. Jedná se samozřejmě o tvrzená skla, která jsou nahoře i dole osazená v profilech. Skla na bocích nemají žádné profily a vzhled zasklení proto není nijak rušen. Při otevírání lodžie se otevírá první sklo, které se díky rozdvojené kolejnici otevře na stěnu lodžie. Při posouvání dalších skel jsou pak zasazována k prvnímu. Vše jde hladce a velmi snadno. Otevřít tak můžete ve chvilce kompletně celou lodžii. Při zavírání je postup jen opačný.

bezrámové zasklení lodžií
Zdroj: optimi.cz