Jak si správně vybrat štípač na dřevo?

Léto pomalu končí a s ním také končí bezstarostnost ohledně tepla v domácnostech. Panelákové byty mají v tomto případě výhodu automatického topení, ačkoliv nemohou na druhou stranu ovlivnit, kdy a jak se bude jejich byt vytápět.

štípač dřeva
Zdroj, foto: namir.cz

Oproti tomu rodinné domy topí většinou na tuhá paliva, uhlím nebo dřevem a se začínající zimou jim začínají také starosti s palivem. Štípání dřeva patří k nejtěžším povinnostem, jelikož zabere spoustu času, práce a energie. Uvítali byste v tomto případě výraznou pomoc?

Štípač na dřevo vám pomůže ušetřit peníze

S přípravou dřeva vám totiž mohou pomoci moderní štípače na dřevo, které si může díky rozumným cenám dovolit opravdu každý. Jde o výhodnou investici, jelikož ušetříte spoustu hodin času, které jinak strávíte štípáním dřeva. Opět je ale velmi důležité vybrat správný typ a model, aby vám štípač na dřevo posloužil co nejlépe.

Výhodou štípače na dřevo je samostatnost

Základní volbou je horizontální či vertikální poloha štípače. Horizontální štípače na dřevo jsou ve vodorovné poloze. Mají nižší výkon a hodí se pro menší průměry polen při méně častém použití. Vertikální štípače jsou ve svislé poloze a patří mezi výkonnější přístroje. Můžete jimi štípat i větší polena a používat je podle libosti. Společně s vlastnostmi a výkonem se také liší cena těchto dvou typů.

Kvalitní štípač na dřevo se vám postará o topení

Základním příslušenstvím jsou štípací klín a kříž. Toto příslušenství má vlastně na starosti tu nejtěžší práci. Štípač na dřevo pořizujte pouze u doporučovaných prodejců, kde máte jistotu kvality a dlouhé životnosti. Díky štípači máte během zimy o starost méně s jistotou dostatku dřeva na celé zimní období. Ušetřený čas pak můžete využít mnohem efektivněji a méně namáhavě.