Cena plynu neustále vzrůstá. Braňme se!

Plyn je stále častěji využívanou energií a je zcela logické, že nároční i běžní spotřebitelé plynu chtějí i v takovém případě ušetřit.

plynový sporák
Zdroj, foto: wikimedia.org

V případě, že využíváte plyn zcela pravidelně a zdá se vám, že za něj platíte stále více, zamyslete se nad možnostmi, které máte při volbě dodavatele plynu.

Co je součástí plateb za plyn?

Standardní cena plynu se totiž skládá ze dvou částí. První je platba za distribuci plynu tedy za poskytnuté služby dodavatele. Druhou složkou je platba za odebraný plyn. Není snad nutné dodávat, že ceny plynu stoupají podobnou rychlostí, jako cena elektřiny. V obou případech jde totiž o životně důležitou energii pro moderní svět.

Pokud navíc využíváte plyn pro podnikatelské účely, musíte platit také dané za plyn. Tím se celková cena ještě více násobí. Naštěstí existuje řada různých dodavatelů, s kterými se liší také cena za poskytnuté služby.

Vyberte si výhodného dodavatele plynu

Jestliže tedy nejste s cenou za plyn spokojení a zdá se vám, že platíte nepřiměřeně moc, vyzkoušejte speciální kalkulačku pro nejvhodnější dodavatelé plynu. Může se stát, že objevíte mnohem výhodnější nabídky, než které souvisí s vaším současným dodavatelem plynu.