Aku nářadí je základní vybavení hobby kutilů

Nedostatky v elektrickém připojení přinesla noční můru již mnoha kutilům. V místech, kde se elektrická zásuvka nenachází nebo není do místa přiveden elektrický proud, je téměř nemožné pracovat s elektrickým nářadím.

nábytek od kutilů
Zroj, foto: motiqonline.com

Slovo „téměř“ je použito záměrně, jelikož generace aku nářadí přináší efektivní náhradu elektrického nářadí společně s akumulátorovými bloky, ze kterých čerpá energii. Už žádné šnůry, prodlužovací kabely ani nutnost namáhavé práce s ručním nářadím.

Vytyčte si svoje cíle

Výběr aku nářadí je přitom velmi široký. Můžete si vybrat podle účelu i zaměření. Pro standardní hobby práce se hodí akumulátorový šroubovák, hoblík nebo vrtačka. Profesní zaměření vám usnadní akumulátorové brusky a utahováky. Existují dokonce i vysavače se stejným pohonem. Široké využití najdete i v kategorii zahradního aku nářadí, kde absenci kabelů oceníte nejvíce.

Samotný nápad vznikl původně díky pokročilé kosmonautice na oběžné dráze. Postupem času začali lidé tuto vlastnost využívat i v běžných životních aktivitách. Účinnost a výkon akumulátorového nářadí se přitom neustále zvyšují. Dnes nastupuje již třetí generace tohoto výkonného nářadí.

Třetí generace aku nářadí přichází

Změny, o které se aku nářadí zasloužile jsou dalekosáhlé. Nabíjený akumulátor dokáže však nářadí pohánět mnohem déle a nabitý je o mnoho dříve, než tomu bylo v minulosti. Modely nářadí se navíc zaměřují na odlehčené materiály tak, aby je mohly snadno používat i ženy.