Zaměřeno na ložnici: trendově i prakticky

Jen málo lidí si uvědomuje, kolik času ve skutečnosti v ložnici tráví. Na počet hodin je to ale dost možná vůbec nejvíce ze všech místností v bytě či domě. Pravda, většinu času sice spíte, ovšem přesto se už takto silně využívané místnosti vyplatí věnovat dostatek času na její zařízení.

ložnice
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Jednou stránkou zařízení ložnice je jeho design. Vzhled hraje pro spoustu lidí důležitou roli. Jak bude ložnice vypadat. Bude moderní, přírodní, minimalistická nebo romantická. Současné trendy velí stylovým ložnicím spíše střídmost, čisté tvary a rovné linie. Ne každému se pochopitelně tento styl bude líbit, ovšem valná většina ložnicových sestav aktuálně nabízených na trhu je vyrobena v tomto duchu. Materiálově se jedná převážně o lisované desky potažené kvalitním laminem v dekoru našedlého dřeva. Barevné odstíny se ale mohou různit. Prodávají se také sestavy v bílé barvě, hnědých odstínech, dekorech dřeva, nebo kombinace.

ložnice
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Z praktického hlediska je ložnice rozdělena na spací prostor a úložné prostory, které jsou většinou zastoupeny šatními skříněmi a komodami, případně také nočními stolky. V případě celých ložnicových sestav jsou tyto komponenty již zahrnuty. Pokud byste si chtěli jednotlivé kusy nábytku kupovat samostatně, máte možná trochu volnější ruku. Šatní skříň si můžete zvolit s posuvnými dveřmi, máte-li pro ni jen omezený prostor. Šuplíkové komody jsou pak praktickým skladovacím prostorem na ložní prádlo.

ložnice
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Spací část je tvořena postelí, u níž bychom měli výběrem strávit vůbec nejvíce času, protože je tou nejdůležitější součástí ložnice. Kromě pohodlí by měla především nabízet dostatek opory pro ležící tělo. To zajišťuje kvalitní matrace a rošt. Na rámu postele zase tolik nesejde, ten si můžete zvolit podle vlastního vkusu. Čalouněné postele bývají již komplet vybavené roštem i matrací a mívají úložný prostor, ale je trochu škoda, že si u nich nemůžete sami zvolit typ matrace.

ložnice

ložnice

ložnice
Zdroj: nabytek-elegance.cz