Vyplatí se investice do postele z masivu?

Postele z masivu jsou na první pohled luxusním artiklem, za který je nutné si o něco připlatit. V porovnání s jinými druhy postelí se postele z masivu pohybují v poměrně vysoké cenové relaci. Pokud vás postele z masivu také očarovali svojí krásou, tak možná uvažujete o jejich pořízení a zvažujete, zda se vám nákladnější investice skutečně vyplatí.

postel z masivu

Foto: matrace-webstr.cz, postel Nela

Proč uvažovat o posteli z masivu

Důvodů, proč si koupit postel z masivu, se nabízí několik. Postele z masivu mají své charisma, pro které je typický luxusní vzhled, majestátnost a vjem přírody. Postele z masivu navíc dokážou zútulnit prostor, dají vám pocit bezpečí a příjemně vás ukonejší ke spánku.

Pokud jste praktikem, budete od postele z masivu očekávat ale kromě toho i technickou dokonalost. I v tomto ohledu se na postele z masivu můžete spolehnout. Pevnější a životnější postel si vybrat nemůžete.

Vydrží věky

Kvalitní postele z masivu vynikají zejména svojí odolností, stabilitou a dlouhou životností. Postele z tvrdých dřevin jako je buk nebo dub mají zpravidla výborné technické zpracování, zejména oceníte kvalitní kování.

S postelí z masivu se vám nestane, že by začala vrzat. Exkluzivní materiál ve spojení s kvalitně odvedenou řemeslnou prací vám zaručí dlouhověkou životnost postele, která vám bude sloužit věrně po celý život.

postel z masivu

Foto: matrace-webstr.cz, postel Jana

Levnější varianta postelí z masivu

Postele z masivu se mohou vyrábět nejen z tvrdých dřevin, ale i ze stromů s měkčím dřevem, jakými jsou například smrk nebo borovice. U měkkých dřevin jde dolů cena, ale zároveň i typická kvalita postelí z masivu. Levnější varianta postelí z masivu je náchylnější na poškrábání a rychlejší opotřebení.

Jsou výhodnější laminátové postele?

Cena laminátových postelí je podstatně nižší, než u postelí z masivu. Pokud je vaší prioritou cena, pak se možná přikloníte k laminátu. Je však nutné si uvědomit, že o kvalitě a dlouhověkosti v tomto případě nelze uvažovat.

U laminátových postelí hrozí více viklání a vrzání. Nemají totiž tak pevnou konstrukci a mohou trpět ve spojích. Laminát se lisuje z třísek jehličnanů, a proto není tvrdý a stabilní jako masivní dřevo.

postel z masivu

Foto: matrace-webstr.cz, postel Nikoleta

Výhody postelí z masivu

  1. Postel z masivu podpoří zdravý spánek
  2. Atmosféra i technické parametry postelí z masivu přispívají k tomu, že se vám bude příjemně usínat. Obklopení dřevem a náruč přírody se vám nikdy neznelíbí. Žádné vrzání ani viklání. Jediné co vás může při spánku v masivní posteli vyrušit, je chrápající partner.

  3. Postel z masivu zkrášlí každou ložnici
  4. Postele z masivu jsou výjimečné svým vzhledem. Do své ložnice si vtáhnete kus přírody, která si vás podmaní. Postel z masivu se lehce stane dominantou ložnice. Jednoduchost, elegance a styl jsou prioritami, kterými se postele z masivu pyšní.

  5. Postel z masivu s vámi zestárne
  6. Kvalitní materiál a precizní řemeslné zpracování jsou hodnotami, které stále získávají na ceně. Ve světě levnějších náhražek a moderních alternativ zůstávají postele z masivu stále osvědčeným produktem, který si oblíbili už i naši předkové a ve své třídě tyto postele dosud nemají konkurenci.

Nevýhody postelí z masivu

Jedinou nevýhodu lze spatřit ve vyšší ceně. Když si však spočítáte životnost levnějších postelí a porovnáte jej s životností postelí z masivu, zvítězí na plné čáře postele z masivu.

Nepřehlédněte související články:
Potřebujete novou matraci?
Jaký vybrat rošt do postele