Vybavte dětský pokoj moderně a útulně

Dětský pokoj by měl být útulným místem, které bude v dětech budit bezpečí a pocit zázemí. Domov je jednou z věcí, kterou dětem nic jiného nenahradí. Jejich pokojík se může stát soukromým světem plného snů a fantazie. Tento pocit můžete umocnit vhodným vybavením.


Zdroj, foto: photos2.zillow.com

Dětské pokoje se v průměru přestavují několikrát za život. Často k tomu dochází každý rok. Poprvé vybavujete pokojík při narození dítěte. Později jej přizpůsobíte jeho potřebám a velmi jej ovlivní i školní věk. Během dospívání si pak děti rády upravují svůj pokoj pouze podle svých představ.

Začněte zařizovat dětský pokoj nábytkem

Dokud jsou tedy děti ještě malé, můžeme vzhled jejich pokoje výrazně ovlivnit podle vlastního uvážení. Nabízí se hned několik možností od decentních pastelových barev až po detailní vybavení plné precizních doplňků. Základem každého pokoje je ovšem dětský nábytek, který musí splňovat nároky bezpečnosti a navíc i estetickou formu. Nábytek je totiž dominantou každého pokoje.

Dětský pokoj potřebuje dostatek úložného prostoru

Pro dětský pokoj vybírejte spíše jednoduchý nábytek s dostatkem úložného prostoru. Malé děti potřebují spoustu věcí, které je potřeba někam umístit. Učíte tím své děti navíc pořádku a zodpovědnosti. Vše má totiž své místo. Raději dětský pokoj nezahlcujte plyšovými a látkovými doplňky, které neplní žádnou praktickou funkci. Ve výsledku se jedná pouze o lapač prachu, který není v blízkosti dětí žádoucí.

Nezapomínejte ovšem ani na detaily

Nakonec si dejte záležet i s drobnými detaily. Nic ovšem nepřehánějte. Převaha různobarevných doplňků, které se k sobě navzájem nehodí mohou totiž na děti působit naopak rušivě a v závěru by ve svém pokoji mohly cítit spíše úzkost než pocit bezpečí a pohody. Detaily lze doplnit také dětským povlečením, závěsy a kusovým kobercem.