Viktoriánské jídelny plné barev

Viktoriánské období zanechalo známky i v oblasti architektury. Tento styl se prolínal několika staletími a pochopitelně se s ním můžete setkat i dnes. Ačkoliv dříve nebyl ničím výjimečným, v současné době je znám spíše jako netypický styl výzdoby interiéru. A právě to ho dělá tak oblíbeným.

jídelny
Zdroj: decoist.com

Co si představit pod pojmem viktoriánský styl

Důraz byl ve viktoriánské době kladen především na estetiku a eleganci. To vše se vzájemně snoubí a vytváří tak ojedinělý interiér, který vás zaujme na první pohled. Typické jsou pro tento styl barvy a větší množství honosně vyhlížejících doplňků. Místnosti, které jsou zařízeny ve viktoriánském stylu tak nejen hýří barvami, ale především vypadají velmi luxusně. Ne nadarmo je tento styl velmi oblíbený u vysoce postavených rodin.

jídelny

Viktoriánská jídelna

Oproti jídelnám, jak je známe, viktoriánský styl dodává místnosti především lesk a to prostřednictvím zlatých doplňků. Ty jsou nepostradatelnou součástí tohoto stylu, který má působit pokud možno co nejvíce honosně. Do zlaté barvy můžete převléct jak polstrovaní jídelních židlí, tak závěsy, rány obrazů a podobně. Okouzlující lesk viktoriánského stylu dělá z každé jídelny útulnou místnost, kde se vám bude nejen dobře jíst, ale také se zde můžete vrátit o několik let zpátky díky tomuto elegantními interiérovému stylu. Ponoříte se s ním do historie i vy?

jídelny

jídelny

jídelny

jídelny

jídelny

jídelny

jídelny
Zdroj: decoist.com