Třívrstvé dřevěné podlahy a parkety – 5 značek, které byste neměli minout

Dřevěná podlaha patří mezi nejoblíbenější variantu mnoha uživatelů, a to nejenom díky svým unikátním vlastnostem, ale také stylovému vzhledu. Nic tak elegantně nedoplní vzezření vašeho interiéru jako dřevěná podlaha.

5 top znacek - 1

V rámci dělení rozlišujeme dřevěné podlahy na několik rozmanitých typů dle použitého dřeva, které posléze můžeme rozdělit na dýhované, dvouvrstvé a nakonec třívrstvé.

Charakteristika třívrstvých dřevěných podlah

Kromě stylového vzhledu disponují dřevěné podlahy řadou výhod, které oceníte v každé domácnosti. Mezi hlavní klady patří především:

  • Dlouhá životnost
  • Jednoduchá údržba a montáž
  • Teplý a příjemný pocit na nohy
  • Pružnost a nízká hlučnost
  • Malá roztažnost
  • Velký výběr dřevin

Třívrstvá dřevěná podlaha je složena z jednotlivých vrstev, první (nášlapná) vrstva dosahuje tloušťky až 4 mm a bývá z tvrdé dřeviny, střed je tvořen měkkou dřevinou a nosičem zámkového systému a ta spodní (nosná protitahová) je opět z dýhy měkkých dřevin. Každá vrstva je přilepena pod tlakem, a tak vzniká specifická pevnost dřevěné podlahy. První vrstva, tedy nášlapná, nám také určuje kolikrát je podlahu možno renovovat (brousit). Vše se odvádí od tloušťky této vrstvy, např. u 4 mm nášlapné vrstvy je renovace možná cca 4x, vše ovšem záleží na míře poškození.

Třívrstvé dřevěné podlahy se nejčastěji dodávají s povrchovou úpravou LAK či VOSK.

5 top značek dřevěných podlah a parket

V současnosti můžete na trhu najít nepřeberné množství značek, které nabízejí třívrstvou dřevěnou podlahu. Ne všechny vám však zprostředkují opravdovou kvalitu, a proto je třeba pečlivě vybírat a nabídky analyzovat… nebo pokračovat ve čtení.

Třívrstvé dřevěné podlahy Magnum

Společnost Magnum je v současnosti největším českým výrobcem v oblasti dřevěných podlah. O kvalitách této značky svědčí také fakt, že od roku 2014 je Magnum součástí skupiny Unilin – jeden z předních světových producentů podlah. Od roku 1998 disponuje širokou nabídkou výrobků v různých odstínech, barvách i povrchových úpravách. Magnum nabízí také oblíbené kolekce z oblasti Basic, Classic, Modern a Trend, takže si vybere opravdu každý.

Třívrstvé dřevěné podlahy Parador

Značka Parador disponuje vysoce kvalitními produkty, včetně třívrstvých dřevěných podlah. Mezi uživateli je značka Parador oblíbena především díky unikátním vzorům a provedení. Kolekce Basic, Classic či Trendtime jsou vhodné do každého interiéru.

5 top znacek - drevene podlahy - MAGNUM

Třívrstvé dřevěné podlahy Princ Parket

Třívrstvé dřevěné podlahy v provedení značky Princ Parket patří mezi unikátní produkty, které vám ostatní budou závidět. Díky zpracování přesně dle požadavků klienta získáte vskutku jedinečné podlahy. Dřevo pochází výhradně z českých lesů a pro jeho zpracování se používá těch nejmodernějších a současně šetrných technik, takže zůstává zachována ta nejvyšší kvalita.

5 top znacek - drevene podlahy - PRINC PARKET

Třívrstvé dřevěné podlahy Princ Parket jsou k dispozici v rámci kolekcí Corpus a Opus. Kolekce Corpus má speciální tmavé zabarvení díky čpavku. Parkety z kolekce Opus jsou vyrobeny z vysušeného řezaného dřeva s velmi šetrnou úpravou proti poškození.

Třívrstvé dřevěné podlahy Tarkett

Firma Tarkett získává dřevo z udržitelných a obnovitelných zdrojů, díky čemuž je šetrná k životnímu prostředí. Unikátní postupy výroby navíc zachovávají tradiční vzhled a vlastnosti, takže je zajištěna jejich stabilita a vysoká odolnost proti poškození. Velká obliba této značky tkví také ve velmi jednoduché pokládce a případné demontáži a opakovanému použití. Všechny produkty z kolekce jsou velmi elegantní a vyznačují se špičkovou kvalitou.

5 top znacek - drevene podlahy - tarkett

Dřevěné podlahy Scheucher

Třívrstvé dřevěné podlahy, parkety a podlahová prkna od rakouské firmy Scheucher původně Steirer Parkett.

5 top znacek - drevene podlahy - Scheucher