Stylové a praktické doplňky na okna

Holé okno se hodí možná do minimalistického prostoru. Přesto není příliš praktické. Propouští sice hodně světla, ale to není všechno. Propouští také zvědavé pohledy a někdy i nepříjemně žhnoucí slunce. V každém případě je obvykle potřeba vybrat ten správný prostředek, kterým okna zastíníte právě proti těmto nežádoucím jevům.

doplňky na okna
Zdroj: unoal.cz

Na výběr je v takovém případě opravdu velké množství možností. Hodně lidí využívá klasické žaluzie. Ty ale, přiznejme si to, nejsou zrovna tím nejvíce stylovým řešením. Pokud byste se chtěli řídit současnými trendy, byly by pro vás aktuální spíše japonské posuvné stěny nebo jiný originální designový kousek, za který byste se rozhodně nemuseli stydět.

Právě japonské stěny jsou velkým hitem posledních let. Jsou totiž nápadité, ale přitom jednoduché a hodí se do moderního interiéru, ale klidně vyniknou i v jinak zařízeném prostoru. Fungují docela jednoduše. Jsou to látkové stěny ze syntetického materiálu, které jezdí v kolejnici přichycené na stropě. Vlastně se kromě na okna dají používat také kdekoli uprostřed místnosti, kde byste chtěli mít předěl.

doplňky na okna
Zdroj: unoal.cz

Pokud jste ale zastánci spíše klasičtějších prostředků stínění, ovšem se současnými designy, můžete v dnešní době sáhnout třeba po látkových roletách, které určitě moc dobře znáte. Nejsou totiž žádnou žhavou novinkou, ovšem dnes už vypadají docela jinak, než na jaké jsme byli zvyklí z dřívějška. Jsou moderní, od materiálů, které nejsou náročné na údržbu přes barvy, až po vzory. Současné rolety jsou skvělým řešením na okna.

A co takhle trochu stylu zvenku?

Nemělo by se zapomínat ani na to, že se dají okna zakrývat v podstatě taky zvenku. Na moderních stavbách se mohou klidně používat kovové žaluzie nebo rolety, ale svou vlastní kategorii mají markýzy, na které se bohužel trochu zapomíná. Domům přitom náramně sluší a jsou účelové. Mohou totiž před francouzskými okny nahradit nad posezením i slunečník.

doplňky na okna

doplňky na okna

doplňky na okna
Zdroj: unoal.cz