Pružná houpací síť – cvičební “vak”

Cvičíte jógu a máte rádi netradiční možnosti jejího cvičení? Zde je jeden tip!

Pružná houpací síť
Foto: carolinekermarrec.com, furniturefashion.com

Designéři Caroline Kermarrec, Alexia Moisan a Kevin Geffroywould vytvořili vak na cvičení jménem Flexible Zen yoga chair. Jak už název sám vypovídá, primárním cílem produktu je poskytnout dokonalý komfort všem jogínům a všem, kteří mají rádi houpací sítě. Skládá se z lana připevněného ke stropu, na jejímž konci je připojeno dřevěné trojobloučí, které pruží a dodává tak celému Flexible Zen yoga chair na komfortu. Na koncích trojobloučí pak nalezneme připevněné konce vaku na cvičení.

Co je to jóga?

Podle indické filozofie jóga znamená spojení individuálního Já (tzv. átman) s univerzálním bytím (tzv. parapátman). Jedná se tedy o metodu meditace. Historie jógy sahají do let 900 až 500 před naším letopočtem. Cestou jógy tak můžeme překonat naše falešné ego, které zastírá pravý pohled na podstatu lidského bytí, protože se upínáme na naší současnou existenci a tato myšlenka nás tvoří nešťastnými.

Toto je celá filozofie jógy. Abychom nebyli pouze poučného historického charakteru, je nutno říci, že jóga je prokázaným zdravým cvičením, které naučí správně dýchat, dodá vitalitu a větší pružnost.

Pružná houpací síť

Pružná houpací síť
Foto: carolinekermarrec.com, furniturefashion.com