Pozvěte techniku Feng-šuej i k vám domů

Pokud jste se někdy podrobněji zabývali bytovým designem a vzhledem interiéru, jistě jste se také setkali s pojmem Feng-šuej, který symbolizuje příjemný prostor plný harmonie.

feng-shui
Zdroj: themaisonette.net

Technika Feng-šuej vás nadchne

Základem čínského bydlení s Feng-šuej je souznění člověka a jeho prostoru, ve kterém žije. Ten je pomocí techniky Feng-šuej veden k dokonalosti vhodnou kombinací použitého materiálu, barev, vůní či tvarů. Prvním, na co byste se měli při vytváření domova podle této techniky zaměřit, je eliminace nepořádku. Není tím myšlen jen ten okamžitě patrný (rozházené oblečení, nevysypaný odpadkový koš), ale také ten, který běžně nevidíte, jako je např. prach za lednicí, skříní apod. K Feng-šuej také patří tlumené osvětlení a zejména barvy. Tradiční bílou, červenou a černou můžete libovolně kombinovat s dalšími barvami, ale vždy tak, aby nebyla narušena struktura této techniky.

Obývací pokoj ve stylu Feng-šuej

Místnost, ve které rodina tráví značné množství času, si zasluhuje zvláštní pozornost. Co se týče rostlin, není vhodné používat květiny řezané ani sušené, které slouží jen jako lapače prachu. Velké rostliny bychom měli umístit do rohů, aby jim dodaly potřebnou energii. Nábytek v obývacím pokoji by podle Feng-šuej pro dům měl být postaven do tvaru křivky a skvěle k sobě pasovat. Co je však pro tuto techniku typické, je krb, který by v tmavším rohu rozhodně neměl chybět.