Pořizujete si LED osvětlení do kuchyně? Přečtěte si více o jeho výhodách a nedostatcích

Kuchyně je místem, kde trávíme podstatnou část dne. Je to místo rozmanitých chutí, vůní, ale i společného setkávání s rodinou anebo nejbližšími přáteli. Abyste se mohli v kuchyni naplno realizovat, je potřeba ji odpovídajícím způsobem zařídit. Jedním ze způsobů, jak to učinit, je pořízení vhodného osvětlení.

Padla vaše volba na LED světla do kuchyně ? Přečtěte si, jaké výhody a nevýhody jsou s tímto řešením spojené.

Výhody zdaleka převyšují nedostatky

Mezi nejzajímavější výhody LED osvětlení patří jistě jeho extrémně dlouhá životnost. Rozhodně tak nejsou výjimkou žárovky, které mohou svítit až 100 000 hodin. Jistě také oceníte skutečnost, že LED světla se spínají okamžitě. Nemusíte tak čekat, až se naplno rozzáří. Nevadí jim časté nárazy, vibrace ani opětování spínání. Navíc jde v současnosti o ten vůbec nejúspornější a nejekologičtější zdroj svícení.

Na rozdíl od tzv. „úsporek“ je pro jejich výrobu použito stokrát méně materiálu. Pokud jste dosud používali klasické žárovky nebo zmíněné úsporky, můžete je kdykoli vyměnit za LED světla. LED technologií lze totiž nahradit všechny druhy osvětlení. Zmínit musíme také skutečnost, že se LED žárovky téměř nezahřívají, takže jsou nesmírně bezpečné a spolehlivé

Každá mince má dvě strany

Protože má každá mince dvě strany, i my se musíme zmínit o jistých nevýhodách, které jsou s LED světly neodmyslitelně spojeny. Jde zejména o to, že LED osvětlení má vyšší pořizovací náklady (počítáno v ceně za lumen), než tradiční světelné zdroje. Co se týče životnosti LED osvětlení, to je bezesporu nesmírně dlouhé, konkrétní doba svítivosti ale závisí na teplotě vybraného světla. Další nevýhodou je i skutečnost, že LED světla nejsou schopna směrovosti pod několik stupňů. Pokud potřebujeme směrovější zařízení, je lepší použit laser (nebo LED lasery).