Pořizujeme si plovoucí podlahu

Praktické plovoucí podlahy si pomalu, ale jistě dobývají moderní domácnosti. Může za to především jejich snadná pokládka, odolnost a množství variací, ze kterých si vyberou i ti nejnáročnější zákazníci. Plánujete být některým z nich? Pak se vám jistě budou hodit informace z našeho dnešního článku.


Zdroj: Plovoucí podlahy Obi

Plovoucí podlahy jsou oblíbené zejména pro svoji odolnost vůči různým typům poškození. Mezi nejčastější patří poničení od ostrých hran nábytku nebo poškrábání od domácího mazlíčka. Při správném výběru podlahy se však můžete proti výše uvedeným škodám velmi efektivně bránit.

Je lepší zvolat dřevo nebo laminát?

Jedná se o velice záludnou otázku, na kterou rozhodně nelze odpovědět zcela jednoznačně. Dřevěné a laminátové plovoucí podlahy se od sebe v mnohém liší, avšak jedna nabízí to, druhá ono. Je tedy zcela na vlastním úsudku zákazníka, čemu dá nakonec přednost. A podle čeho se správně rozhodovat? Tak například dřevo je každý kus originál, tedy se nejedná o opakování vzoru, jak tomu je u podlah laminátových. Ty se ale naopak nabízejí v mnoha provedeních a variantách. U dřevěných podlah tolik pestrý výběr mít nebudete.

Řada z vás možná bude vybírat na základě ceny, kdy se tedy spíše přikloní k laminátu. Ten kvalitnější však sežene již za cenu dřeva, která se u masivních typů může vyšplhat ještě mnohem víc. Plovoucí podlahy ceník vám poskytne přehled, v jakých částkách se nejčastěji ceny podlah pohybují.

Která je odolnější?

Ať už dřevěná, tak laminátová podlaha jsou velmi odolné. O něco málo lépe si však vede dřevo, na kterém nezůstane rýha, pokud vám na podlahu omylem upadne těžkého nebo se dostane do kontaktu s drápy vašeho psa. Co se životnosti týče, lépe si také vede dřevo, který vám vydrží opravdu řady let.

Jaký je tedy závěr?

Výběr správné podlahy není snadná věc, ale vezmete-li v potaz všechny uvedené argumenty, jistě budete schopni adekvátně zvolit tu pravou.

Tento článek vznikl za pomoci mediálních partnerů. Navštivte magazín o bydlení a podpořte ho i Vy!