Móda dřevěných postelí

Není divu, že právě dřevo patří v současné době k nejoblíbenějším materiálům pro výrobu lůžek. Skvěle se udržuje, poskytuje požadované pohodlí a navíc trh nabízí celou řadu možných provedení, z nichž si zaručeně vybere každý.

postel
http://www.furnish.com.au/

Ať už zařizujete ložnici nebo dětský pokoj, dřevěné postele si jistě zaslouží vaši pozornost. Od výrobce většinou dostanete na výběr hned z několika druhů dřevin. Mezi nejhojněji používané patří borovice, dub a smrk. Masivní dřevěné postele zapadnou do vašeho interiéru skvěle i díky způsobům jejich provedení. Luxusního vzhledu dosáhnete díky kombinaci dřeva a čalounění, minimalistického stylu naopak pomocí kovových prvků lůžka. Jde-li vám převážně o praktickou funkci, lze v takovém případě využít nabídky levné postele s úložným prostorem. Ty se velmi často pořizují na míru vašemu současnému interiérovému vybavení, a jelikož celá řada výrobců nabízí zhotovení lůžka dle vámi zvolených parametrů, není problém uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Jakou postel do dětského pokoje?

Do dětského pokoje můžete umístnit postel patrovou či sklápěcí. Ušetříte tak v místnosti spoustu prostoru, což vaše dítě jistě velmi ocení. Obzvlášť populární jsou u dětí vestavěné postele, které se nacházejí kupříkladu nad pracovním stolem, a zabírají tak místa ještě mnohem méně. Chcete-li svým ratolestem tento spací koutek ještě více zpříjemnit, není nic jednoduššího než nápadité umístnění schodků či žebříku, po kterém se lze na lůžko dostat. Čím více takových prolézaček dětem připravíte, tím větší úspěch jistě sklidíte. Ani zde nezapomínejte na vhodné zvolení úložných prostorů, které se v tomto případě vyloženě nabízejí.

Držte se základních pravidel

Protože je postel velmi důležitým prvkem interiéru, neměl byste v žádném případě její výběr podcenit. Dobře si pohlídejte rozměry lůžka, které by se měly pohybovat mezi 80 až 90 cm na šířku a přibližně 50 cm na výšku. Délku nejlépe vypočítáme přičtením 30 cm k vaší výšce. Klasické jednolůžko se prodává v rozměrech 90×200 cm, ale jak jsme nestínili již dříve, lze postel vyrobit v rozměrech dle přání zákazníka.