Máte to k moři daleko? Pozvěte ho k sobě domů!

Ne každý z nás má možnost navštěvovat přímořské pláže tak často, jak by si přál. Pro milovníky letního mořského stylu je tu však velmi snadné řešení. Stačí provést pár změn v interiéru a moře se dostane přímo k vám. Zajímá vás, jak na to?

námořnické vzory
Zdroj: dujardindesign.com

Modrá je dobrá

S tématem moře je neodmyslitelně spojena modrá barva, což však neznamená, že se musíte držet pouze jí. Navíc odstínů této barvy existuje takové množství, že vaše možnosti kombinací jsou nekonečné. Nejvhodnější sekundární barvou bude patrně bílá, která symbolizuje písčité pláže a čistotu průzračného moře.

Proužky, vlnky a další kombinace

Mořské vlny pozvete do svého interiéru vlnovitými motivy a různými proužky. Ty se mohou objevit nejen na stěnách, ale také na doplňkovém textilu. Vlnky a pruhy skvěle vypadají i na závěsech, polštářích a potazích. Doplnit je můžete jednoduchými motivy moře. Oblíbené je vyobrazení kotvy, záchranného kruhu, korábu, hejna racků či západu slunce.

moře

Vzpomínky na moře mějte stále na očích

Rádi vzpomínáte na svoji dovolenou u moře? Dokreslete mořský interiér vašimi fotkami z onoho období. Pokud jste si navíc přivezli nějaké suvenýry, např. mušle, najděte jim místo tak, aby byly stále na očích. Skvěle budou vypadat v průsvitné váze, jejíž dno pokryjete pískem. Mít moře stále na dosah je snem mnoha z nás. Díky dnešnímu článku si jej můžete splnit alespoň částečně.

moře v interiéru

moře v interiéru

námořnický styl

moře v interiéru

moře v interiéru

interiér

námořnický styl

mořský design

mořský styl

mořský styl
Zdroj: dujardindesign.com, styl moře – mořský interiér