Jak zařídit v domě přehlednou a variabilní šatnu

Obliba samostatných místností, sloužících jako šatny v posledních letech výrazně roste. V moderní architektuře mají vlastní šatny své pevně stanovené místo a tak se s nimi můžeme setkávat ve stále větším množství novostaveb a návrhů.
skříně

Nechat postavit na novém domě šatnu není až zase takový problém. Horší to bývá se zařízením šaten, aby byly opravdu přehledné a variabilní, protože tyto 2 vlastnosti by měly být pro šatny charakteristické. Jak tedy šatnu zařídit?

V šatnách nemusí být designový nábytek – vsaďte na praktičnost

Myslete na to, že šatny jsou vaší soukromou místností a důležité je, aby v nich byl přehled. Nemusí být vybaveny nábytkem za desetitisíce podle nejnovějších architektonických trendů. Důležitá je jejich praktičnost a efektivita při uklízení a hledání oblečení. Je důležité, aby vybavení šaten bylo i dostatečně variabilní, když budete měnit jejich vybavení, rozšiřovat je, nebo je naopak zmenšovat. Vynechejte proto klasické skříně a zaměřte se třeba na regály do domácnosti.

Kouzlo otevřených regálů

V šatnách není nutné mít klasické skříně s dvířky. Otevírání dvířek by zbytečně zabíralo prostor v šatně a ubíralo na jejich komfortu. Velký prostor nechejte pro tyče na zavěšení ramínek. Oblečení na ramínkách se nemačká a máte o něm vždy přehled. Další výhodou nábytku bez dvířek je naprostý přehled o stavu věcí. Okamžitě vidíte, kde jaké oblečení máte. Právě proto jsou kovové regály ideální volbou.

Naprostá variabilita a využití celého prostoru

Druhů regálů je v současnosti na trhu opravdu velké množství. Doporučujeme ale kovové regály. Kovová konstrukce regálů je odolná proti běžnému poškození i opotřebení sami si můžete vybrat jejich velikost tak, aby mohl být celý prostor v šatnách využitý do posledního místa. Navíc nabízí regály velkou variabilitu v rozložení a počtu polic police mezi sebou mohou mít libovolné mezery, které se dají jednoduše měnit. I materiál pro police můžete volit podle vlastních představ. Vybírat je možné z dřevotřískových polic, kovových polic, polic z masivu i plastu.

Kromě šaten můžete v domácnosti využít také regály do špajzu nebo regály do garáže.