Jak zařídit malý byt

Spousta nejen mladých lidí si dnes a denně zařizuje své malé bytečky, a přesto neví, co do nich začlenit, jak si je zútulnit a udělat si z nich svůj domov. Přečtěte si zde pár tipů, které by ve Vašem bytě rozhodně neměly chybět.

tipy na interiérové vybavení
Foto: interiororiginal.com

V menším bytě je třeba využít každý prostor a to nejlépe co nejekonomičtěji. K tomu nám nejlépe poslouží nástěnné police, které holé stěny promění v úložné prostory. Dnes si můžeme vybírat z velké škály polic, od těch nejobyčejnějších, pro ty, co mají rádi klasiku, přes moderní kousky, které už se spíše než policím podobají nástěnným plastikám či obrazům. Tento kus nábytku nemusí plnit jen svou funkci, ale zároveň může působit velice esteticky.

švédský byt
Foto: modresdes.com

Poslední dobou bývá v bytech stále více využíván přírodní materiál. Nejen, že Váš byt působí útulněji, ale zároveň nám umožňuje bydlet a žít v souladu s přírodou. Poslední dobou bývá v interiérech stále více využívána bambusová rohož. Nejčastěji ji můžeme spatřit jakou součást balkónů, kde může působit jako stěna proti větru, slunci či proti zvědavým sousedům. Stejně tak bývá používána jako oplocení, někteří skrz ni nechávají prorůst různé druhy popínavých rostlin, čímž vytvoří přírodní dekoraci. Dá se ale také využít i ve vnitřních prostorech bytu a to nejen z estetického hlediska, ale zároveň v místech, kde hrozí mechanické poškození zdi, za dveřmi nebo v místech, kde se pohybují Vaše ratolesti.

švédský byt
Foto: modresdes.com

V neposlední řadě nesmíme opomenout jednu důležitou věc, která by ve Vašem bytě určitě neměla chybět a to je domácí lékárnička. Její umístění by nemělo být náhodné. Lékárnička má zabírat místo, které splňuje hned několik kritérií. Musí být na viditelném místě, které ale zároveň není přístupné malým dětem. Nejčastěji bývá umísťována v kuchyních či koupelnách v místech, kde ji nelze přehlédnout či minout.

malý byt ve Švédsku
Foto: modresdes.com