Akvária, uklidňující živé obrazy

Netřeba zmiňovat, že detaily tvoří celek. Proto je nutné při výběru doplňků sledovat jejich styl a skloubit je dohromady tak, aby se vzájemně podporovaly. Co se týče moderních interiérů, rozhodně platí, že méně znamená více a současně také, že čím originálnější, tím lepší. Jen jeden doplněk může tato kritéria na 100% splnit a stát se dominantní ozdobou pokoje.

akvárium biorb

Zdroj: happyzoo.cz, BIORB biUbe Black Intelligent LED

Proč si akvárium nachází cestu do moderních interiérů?

Akvárium se v první řadě může stát výraznou ozdobou místnosti. Skvělé je, že díky rozmanité nabídce velikostí a tvarů můžete akvárium umístit téměř kamkoliv (třeba ho i pověsit na stěnu). Akvária také přináší do interiéru kus živé přírody. Navíc je každý den tak trochu jiné, takže se můžete vlastně do nekonečna kochat rozmanitostí života. Mnoho lidí si ho pořizuje i proto, že chce mít doma nějakého živého tvora, ovšem nemá čas se mu příliš věnovat. Rybičky či jiní vodní živočichové přílišnou péči rozhodně nevyžadují, takže jsou i z tohoto podhledu akvária ideální volbou.

Podle čeho akvárium vybrat?

Nejdříve si dobře rozmyslete, kde se bude akvárium nacházet. Ideální je místo, kde akvárium vynikne. Díky rozmanitosti dostupných tvarů vlastně nejste téměř limitováni. Koupit můžete velká obdélníková či čtvercová, dále také akvária rohová či šestiúhelníková. Velké oblibě se v současné době těší akvária ve tvaru koule nebo ve tvaru polokoule, která se dají pověsit na stěnu. Pokud máte atypické místo, můžete si nechat vyrobit akvárium na míru. K akváriu si musíte pořídit ještě doplňky. Tento problém většinu vyřeší akvarijní sety, které obsahují vše, co je potřeba.

akvárium biorb

Zdroj: happyzoo.cz, Akvarijní set BIORB Flow

Nemusíte se omezovat jen na rybičky

Dále musíte také přesně vědět, jaký druh živočichů budete v akváriu mít. Nejběžnější jsou sladkovodní rybičky. Zařídit si ale také můžete akvárium mořské, to je ale náročnější na údržbu. Pokud chcete, můžete chovat i jiné živočichy. V módě jsou krevetky, raci a také šneci. Volba záleží je jen na vás.

Kde hledat pomoc?

Pokud s akvaristikou nemáte zkušenosti, nechte si poradit. Odborníky najdete v HappyZoo – poradí vám s jejich volbou i výběrem rostlin i živočichů. Na oficiálních stránkách www.happyzoo.cz také naleznete vše, co budete potřebovat a za velmi příjemné ceny.

akvárium biorb
Zdroj: happyzoo.cz, stylové akvárium Biorb Life Square