Zahrady nemusí sloužit jen pro relaxaci a dětskou zábavu

Zahrada u rodinných domů by se dala označit jako multifunkční prostor. Každý majitel rodinného domu s velkou zahradou se snaží o její dokonalý design, aby spolu vše vzájemně ladilo.

workout hřiště
ilustrační foto: skluzavky.cz

Pro děti se zahrady vybavují prvky, které slouží především pro zábavu – pískoviště, trampolíny, bazény, houpačky nebo dětské domky. Dospělí si na zahradě tvoří spíše relaxační koutky (altány) nebo prostory pro zahradní posezení. Zahrady mohou ale sloužit ještě mnoha dalším účelům, nejen pro relaxaci a dětskou zábavu. Jeden z originálních způsobů využití zahrady si nyní představíme.

Co třeba zahradní fitness?

Zahrada pro dospělé nemusí sloužit pouze k relaxaci, ale také k naprosto opačným aktivitám, například k posilování, zvyšování fyzické kondice, nabírání svalového objemu a k ostatním fitness aktivitám. Pokud disponujete rozlehlou zahradou a přemýšlíte co s volným prostorem, začněte uvažovat nad vlastní zahradní posilovnou. Zahradní fitness může být využíváno od jara do podzimu, nemusíte cestovat do velkých přelidněných posiloven, nebudete ztrácet čas ani finance za návštěvu posilovny a doma si nebudete zbytečně zabírat místo. Zahrada je pro cvičení opravdu ideálním prostředím.

Jak na to

Pokud jste ještě o realizaci zahradní posilovny nepřemýšleli, tak zřejmě nevíte, jak na to. Vybavení posilovny na zahradě je odlišné, než vybavení domácích posiloven. Je zapotřebí, aby veškeré cvičební pomůcky a nástroje byly odolné proti vlhku. Na zahradě by totiž měly být umístěny stále a neměly by být uklízeny. Tak budete mít možnost cvičit kdykoliv, bez zbytečných příprav. Výstavba venkovního fitness je složitým procesem a bez detailních zkušeností a znalostí se provádí jen velmi těžko. K základnímu cvičení a posilování samozřejmě stačí jen pár základních druhů vybavení, ale ke komplexnímu cvičení je zapotřebí vytvořit ucelené sestavy posilovacích komponentů a prvků. A v tomto případě je na místě kontaktovat specialistu.

I na našem trhu se dají najít specialisté na venkovní fitness

Nemusíte se bát, že na vytvoření venkovního fitness nenajdete to správné vybavení. I na našem trhu totiž v této oblasti existují specialisté. Jedním z nich je například obchod Skluzavky.cz, který má ve své nabídce, kromě jiného, také workoutová hřiště. Právě sestavy na workoutová hřiště slouží k venkovnímu posilování a pravidelnému fitness cvičení. Workoutová hřiště jsou ucelené sestavy zahradního vybavení, sloužící k posilování. Vyrobené jsou z masivních lepených hranolů, ošetřených tlakovou impregnací v kombinaci s nerezovými spojovacími komponenty. Sestavy se dají pevně ukotvit do země a jsou odolné i proti působení vnějších vlivů. Využívat je může prakticky kdokoliv ve věku 6-99 let. Sloužit mohou k zábavě, rozvíjení schopností i pro tvrdý posilovací trénink a drill.