Internetový magazín Inspirace na bydlení

Jaro je v plném proudu a příroda o sobě dává vědět. Květiny deroucí se z půdy již stačily pořádně nabrat dech a teď svými barvami a vůněmi proměňují svět kolem nás k nepoznání. Určitě v této souvislosti myslíte i na vaši zahradu, která by měla pod vašimi okny krásy jara přinášet přímo k vašim očím. Proto neuškodí pár cenných rad a tipů.

bydlení
Zdroj: zillow.com

Jak na pěkný trávník

Začněme nejdříve tipy na krásný trávník. Ten je totiž základní složkou každé zahrady. Vypadá to jako docela jednoduchá věc, ale kdo to nikdy nezkusil, ten neporozumí, kolik může být s trávníkem dřiny. Začíná to přípravou země, pokračuje zasetím trávního semene, poté je třeba doufat, že se co nevidět objeví zelený pažit a ten poté úzkostlivě „vypiplat“ do podoby hutného zeleného koberce. Při tom všem je ještě nutné se mít na pozoru, aby se neobjevil nějaký plevel, který je schopen celé dílo rychle pokazit.

Radikální metodou, jak se tomu všemu vyhnout, je položení předpěstovaného, hotového trávníku. Není to levná záležitost (cena 1 m2 se pohybuje kolem sta korun), ale kdo chce spořit čas a nervy, ten musí nějaký finanční obnos zainvestovat.

Kvůli položení tohoto trávníku nemusíte dlouho čekat na nějaké vhodné období – celý proces je možné vykonat během několika hodin kdykoliv mezi jarem a podzimem. Výsledkem je vynikající trávníkový koberec, nad nímž by neohrnuli nos ani profesionální hráči golfu. Zahrádkáři však nejvíce ocení fakt, že mají k dispozici půdu bez mechu a plevelu, na níž můžou pěstovat, co chtějí.

Dosévání a hnojení

Jakmile se na jaře trochu zvýší teploty, je čas uvažovat o dosévání a hnojení. Důležité je dodat trávníku správné látky. Dosev trávníku proto nepodceňte, aby vaše rostliny měly lepší podmínky pro svůj růst. O kvalitní oživení a posílení trávníku se nejlépe postarají hnojiva s vyváženým obsahem dusíku, fosforu a draslíku, důležitá je ale také přítomnost dalších minerálních látek.