Vhodný výběr osvětlení: Osvětlení, které baví

Současné trendy designu lamp, lampiček a osvětlení do pokojů, jsou s lehkostí a důvtipem vytvářena do tvarů produktů, jakými je například kyblík, ze kterého vytéká barva, otočený hrnek s vytékajícím čajem, obrácená polička s šálky a mnoho dalších, více či méně abstraktní designů osvětlení.

vhodný výběr osvětlení
Foto: cargocollective.com

Plánujte osvětlení od počátku

K modernímu a příjemnému bydlení je důležité osvětlení, které by mělo být zahrnuto v plánech už při rozmýšlení o rozvržení interiéru. Tento aspekt bydlení je často opomíjeným prvkem, který se po kompletním dokončení stavebních prací stěží upravuje. Jedním z možných řešení, jak zachránit „situaci“, kdy chcete mít osvětlení v místě, kde nemáte vyvedenou kabeláž, je pořízení si do interiéru osvětlení, které je jednoduše zapojitelné do zásuvky bez nutnosti montáže.
 

Druhy osvětlení

Bodovky

Dnes jeden z nejpopulárnějších druhů osvětlení, bodová světla. Můžete je umístit na strop, na stěny, na kuchyňskou linku, do skříní, vitrín, na schodiště nebo umělecké předměty a razantně tím zatraktivníte dané interiérové prvky.
 

Centrální osvětlení je základ

Přestože se bodová světla u nás rozmohla a jsou brána jako hlavní svítidla pokoje, měli bychom mít na paměti, že centrální osvětlení je základ a ostatní svítidla jsou brána pouze jako doplňková, která buď slouží pro vizuální zatraktivnění prostoru, nebo slouží pro snadnější práci.
Osvětlení pro práci
Svítidla pro práci, kterými jsou například stolní a stojací lampy by měla být brána nezbytně nutnými prvky interiéru, stejně jako jimi jsou koupelna a toaleta. Pomocí zraku vnímáme většinu podnětů z okolí, proto bychom si ho měli dostatečně chránit.

vhodný výběr osvětlení
Foto: willmcdonald.ca
vhodný výběr osvětlení
Foto: designmid.it
vhodný výběr osvětlení
Foto: designmid.it
vhodný výběr osvětlení
Foto: bocci.ca
vhodný výběr osvětlení
Foto: bocci.ca