Na pokojové rostliny stylově

Nalézt to pravé místo pro květiny není vždy tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Důležité je umístit rostlinu tak, aby na ni dopadal dostatek světla. Chcete-li navíc, aby vám sloužila i jako dekorace, budete muset její uložení promyslet o to důkladněji.

pokojové rostliny
Zdroj: decoist.com

Kam rostlinu uložit

Správná volba květináče je velmi důležitá, jelikož právě ten musí ladit s okolním interiérem. Pokud se vám podaří vybrat ten správný, máte částečně vyhráno. Pak přijde na řadu samotné umístění, které musíte podřídit potřebám konkrétní rostliny. Má raději stinné místo nebo se naopak ráda vyhřívá na sluníčku? To vše si zjistěte předem a podle získaných informací vyhledejte vhodné uložení. Vždy však počítejte i s možným pozdějším stěhováním.

rostliny

Zapojte fantazii

Nebojte se využít své kreativity a vymyslet netradiční místa pro uložení rostlin. Kromě stojanů na květináče můžete rostliny zavěsit nebo uložit například do police, kde bude obzvlášť skvěle vypadat plazivá rostlina, která bude částečně volně svěšená. Z květináčů můžete také vytvářet kaskády. Pokud se ale nechcete pouštět do ničeho složitého, pořiďte si alespoň atraktivní květináč, který bude působit moderním dojmem. Populární jsou dlouhé úzké květináče a pohopitelně také ty, které jsou vytvořeny z méně obvyklých materiálů. Začněte být styloví a budou stylové i vaše rostliny.

pokojové rostliny

rostliny

pokojové rostliny

pokojové rostliny

pokojové rostliny

rostliny

rostliny

rostliny
Zdroj: decoist.com