Moderní umělé květiny hravě nahradí živé rostliny

Koho by napadlo, že by umělé výrobky mohly časem nahradit skutečnou realitu a to zvlášť v případě přírodních pokladů. Přesto se postupem času podařilo vytvořit opravdu jedinečné výrobky, které se k nerozeznání podobají svým skutečným předlohám. Mluvíme zde o umělých květinách.

květiny
Zdroj, foto: homeklondike.com

V minulosti nebyly umělé přírodní prvky příliš oblíbené. Působily nerealisticky, uměle a zkrátka nebyly příliš hezkým doplňkem domácnosti. Dnes se ale situace změnila a můžete si proto bez obav vybrat některou z umělých rostlin do svého interiéru i venkovních prostor.

Vyberte si umělé květiny podle svého vlastního vkusu

Hlavní důvod takového pokroku je detailní pozornost k nedostatkům. Dříve byly umělé květiny naprosto dokonalé a tím ztrácely realistický vzhled. Nyní už výrobci přišli na to, jak zařadit do celkového vzhledu drobné nedokonalosti, jakou je zažloutlý list, pokřivený kmínek nebo nepravidelný květ. O umělé květiny se navíc nemusíte vůbec starat, a přesto budou vypadat stále krásně. Vhodné jsou i pro alergiky a pracovně vytížené osoby, které by si jinak žádnou květinu pořídit nemohli.

Nepodceňujte výběr vhodného květináče

Důležitou součástí pro dokonalý efekt jsou také květináče, které vás rozhodně svým výběrem nezklamou. Můžete zvolit matný vzhled nebo glazuru. Je možné tyto dva typy také kombinovat. Velmi záleží i na tvaru květináče. Nejoblíbenější jsou hranaté a dlouhé tvary, ve kterých umělé květiny vyniknou. Kulaté květináče jsou spíše na ústupu, ale působí zase mnohem něžněji a jsou vhodné pro rostliny menšího vzrůstu. Samozřejmě nechybí ani pestrý výběr barev a jejich odstínů.

Umělé stromy se stanou ozdobou vaší zahrady

Opravdovou specialitou jsou v tomto oboru umělé stromy. Rozhodně se nemusíte obávat monstrózních strašáků, jelikož i zde je dodrženo pravidlo o nedokonalostech. Vysoké stromy jsou samozřejmě určené spíš pro venkovní prostory. Malé a střední stromky se zase budou skvěle vyjímat v halách a na terasách. Každý druh má své specifické určení, a proto dávejte dobrý pozor, kam umělé stromy umisťujete a zda se netlučou s celkovým stylem prostoru.