Dřevěné hračky

Bývaly doby, kdy hračky ze dřeva byly často tím jediným, co pro hraní dětí doma bylo. Ačkoliv takové časy již minuly, stále se můžete se dřevěnými hračkami setkat. Ba dokonce si mezi všemi těmi kýčovitými hračkami z plastu získávají první místo v oblibě dětí. Proč jsou dřevěné hračky tak populární?

hračky
Zdroj: decoist.com

Proč kupovat dřevěné hračky

Jedním z mnoha důvodů, proč rodiče svým dětem kupují dřevěné hračky, je nostalgie. Rádi vzpomínají na své dětství, kdy si s takovými hračkami hráli a rádi by to dopřáli i svým potomkům. Dřevěné hračky totiž v sobě stále mají své kouzlo, což se o plastových hračkách většinou říct nedá. Navíc jsou většinou odolnější a přírodní materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je pro děti rozhodně lepší variantou než plast. Hračky mohou být různých tvarů a velikostí – od tradičních dřevěných skládacích kostek až po dřevěná zvířátka či auta. Představte i vy svým dětem hračky svého dětství, které si jistě také oblíbí.

hračky

Kde hračky ze dřeva sehnat

Většina moderních hračkářství už pochopila, že dřevěné hračky jsou stále in, a proto by neměl být problém je v nich sehnat. Existují už dokonce i kamenné obchody, které nabízejí sortiment takzvaných retro hraček, tedy hraček, se kterými si hrály předchozí generace dětí. Zde můžete najít téměř všechny hračky, které jste v dětství měli v oblibě. Dřevo bylo tehdy hojně využívaným materiál, a proto jej zde vždy seženete také.

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky
Zdroj: decoist.com