Bonsai – malý, ale mocný doplněk

Označení bonsai vzniklo spojením dvou japonských slov bon (miska) a sai (strom). Proto se bonsai známe především jako miniatury stromů v malých miskách. A co je na nich tak úžasného? Jsou naprosto dokonalým interiérovým doplňkem, který se hodí do každých prostor. Bonsai je jednoduchý a malý doplněk, který však svoji zvláštností změní okolní atmosféru.

bonsai
Zdroj: home-designing.com

Vyberte si tu pravou

Bonsají existují dva druhy – venkovní a pokojové. Nás budou pochopitelně zajímat rostliny pokojové, které však lze v teplém období také umístnit do venkovních prostor. Miniaturu stromu lze vytvořit z více druhů rostlin a vy tak máte k dispozici opravdu pestrý výběr. Rozhodujte se především podle velikosti, jaké by vaše bonsai měla dosahovat. K dostání jsou skutečně malinké rostlinky, ale i velké.

bonsai

Kde nalezne bonsai své místo

A nyní přichází na řadu ta nejzajímavější část a tou je vyhledání vhodného místa uložení. Bonsai můžete skutečně umístnit do jakéhokoliv koutku v domě. Jedná se o poměrně nenáročné rostliny a nemusíte mít velké obavy, že by vám bonsai nevydržela delší dobu. Ať už ji uložíte v obývacím pokoji, ložnici či na chodbě – všude bude vypadat skvěle. Její vzhled je netradiční, čímž zaujme nejednu vaši návštěvu. Bonsai přinese do vašeho domova poklidnou harmonii východních zemí, což je jistě velmi lákavá nabídka, kterou byste němeli odmítnout.

bonsai

bonsai

bonsai

bonsai

bonsai

bonsai

bonsai

bonsai
Zdroj: home-designing.com