Dům hluboko v horách

Dokázali byste si představit bydlet bez signálu? Ne? Tak se pojďte mrknout na tuto stavbu, která se nachází hluboko v horách v Jižní Korei.http://abisgroup.ru

house in sang-an
Foto: Hyosook Chin

Info o projektu:
Název: House in Sang-an
Autor: studio GAON
Účel budovy: Rodinný dům
Místo: Hoengseong-gun, Gangwon-do, South Korea

Rodina, která si nechala navrhnout tento dům má pravděpodobně ráda samotu, protože místo, kde se pozemek nachází je hluboko v horách v Jižní Korei a to bez GPS a bez signálu mobilního telefonu. Parcela leží 600 metrů nad mořem. Projekt navrhla kancelář studio GAON a realizace byla provedená v roce 2013.

Stavba má jednoduchý tvar sestavená ze tří krychlí zasazených do sebe. Objekt je navržený formou mezonetu, kde najdeme kromě vstupu také kuchyní s jídelním stolem, který nabízí nádherný výhled do okolních hor. Obývací pokoj díky napojení na horní patro umožnilo vytvoření velkých schodů, kde si můžete klidně lehnout a sledovat film jako v kině. Každý prostor v domě má jednou výšku. V souladu s tím, ze byly vytvořeny dvě střechy. Jedna nad kuchyní a druhá nad obývacím pokojem. Jedna z nich je střešní zahrada pro manželku, a druhá slouží jako prostor pro sledování západu.


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin


Foto: Hyosook Chin