Vychytávka pro všechny majitele patrových domů, obložení starého schodiště

Jste majiteli staršího rodinného domu a snažíte se o to, aby byl zařízen podle nejnovějších trendů s moderním vybavením a dokonalým designem? V případě patrových rodinných domů ale možná narazíte na menší problém, jímž jsou stará schodiště, která už rozhodně nesplňují vizuální požadavky elegantního interiéru. Naštěstí i v této oblasti existuje jednoduché a navíc velmi efektivní řešení: systém obložení starého schodiště.

schodišťový systém TopStep
Foto: Topstep.cz

Bourat původní schodiště by bylo zbytečné vyhazování peněz

Starší schodiště v oblasti designu moderních interiérů určitě již nesplňují náročné požadavky. Většinou je ale poškozena jen jejich nášlapná vrstva a povrchová úprava. Pokud je v pořádku samotná konstrukce schodiště, bylo by jeho bourání zbytečným vyhazováním peněz. Pokud vám samozřejmě v interiéru vyhovuje současný tvar schodiště a jeho umístění. Navíc byste si přidělali další starosti a nepořádek do domácnosti. Využít obklady schodů je ideálním řešením všude tam, kde je konstrukce schodišť v pořádku, ale je zapotřebí docílit moderního vzhledu, který v mnoha případech podlehl zubu času. A přesně pro tyto potřeby jsou vyvinuty speciální systémy obkladů.

Mezi nejlepší se řadí systém TOPSTEP

Přímo pro renovace schodů pomocí jejich obložení je vyvinut systém TOPSTEP. Ten nabízí řešení pro obložení původních schodišť, ať už jsou postavena z jakéhokoliv materiálu a v jakémkoliv tvaru. Vždy s dokonalým výsledkem. TOPSTEP se dá využít pro obložení přímého schodiště, točitého schodiště i některých atypických a kombinovaných schodišť. Nezáleží ani na materiálu původních schodů. Obklad je možné aplikovat na dřevěné schody, kovové schody, betonové schody, kamenné schody i všechny ostatní materiály.

schodišťový systém TopStep
Foto: Topstep.cz

Nová nášlapná vrstva v imitaci dřeva

Dřevěné dekory a materiály jsou v současnosti nejvyužívanějším materiálem v moderních interiérech. Dřevěný vzor dokáže interiéru dodat potřebnou eleganci a vkus, působí příjemně na naší mysl a také uklidňuje. Systémy obložení schodů TOPSTEP jsou vyráběny z kvalitní a odolné MDF desky s povrchem z vysokotlakého laminátu. Povrchová vrstva je nabízena v mnoha dekorech a imitacích dřeva v různých barvách. Nové schodiště se tak dá skvěle vybrat tak, aby ladilo i s ostatním vybavením interiéru. Navíc je povrchová vrstva odolná proti otěru, poškození nárazem, UV záření i běžným domácím chemikáliím a snadno se udržuje v čistotě.

I staré křivé schody budou rovné

U starších schodišť už většinou nemají jednotlivé schody svůj rovný tvar. Ještě před realizací obložení se tedy na schody instaluje hliníková vyrovnávací lišta. Ta zajistí rovnost u křivých schodů a pak se mohou instalovat nové nášlapy. Ty se instalují pomocí lepidla, pěny a vrutů. Realizaci obložení TOPSTEP zvládne i šikovný domácí kutil.

schodišťový systém TopStep
Foto: Topstep.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Opište text * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.