5 tipů, jak levně obměnit obývák

Stejný nábytek, přesto jako nový. Obývák dokážete proměnit za pár korun. Jak na to? Zaměřte se na velké plochy, které zejí prázdnotou. Tapety nebo samolepky na zeď totiž úplně promění atmosféru v místnosti. O velkou změnu se postarají také textilie. Nový přehoz nebo dekorační polštáře snadno oživí pohovku. A máte hotovo za 5 minut.


Studio: Mula Design, Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/2156-obyvaci-pokoj-s-kuchyni/17882

Hrajte si s detaily

Poohlédněte se po levných samolepkách na zeď. Do obýváku se hodí citáty o rodině nebo o domově. „Vyberte ale takový citát, který nejvíc odpovídá vašemu životu. Nespoléhejte proto jen na jeden obchod, kam obvykle chodíte,“ radí Maruška z vyhledávače nábytku a dekorací Favi.cz.

Zaměřte se také na drobnosti, které obýváku dodají styl. Že máte spoustu knih s modrým přebalem? Přidejte do obýváku modrou vázu nebo dekorační polštář ve stejné barvě. Takové detaily pomáhají se sladěním, aniž byste za proměnu obýváku platili tisíce.

Vypnout a zapnout

Máte na proměnu pár korun? Samolepky na vypínač oživí obývák a ochrání světlé zdi před ušpiněním. Navíc nenápadně připomínají, aby se při odchodu zhaslo.

Také pomohou sjednotit celý byt. „Právě menší samolepky na zeď jsou k tomu ideální. Opakujte stejné motivy i u vypínače v kuchyni nebo ložnici. Jako by pak interiérem procházela jedna linka,“ doporučuje Maruška z Favi.cz.

Nejvíce frčí černobílé samolepky, přírodní motivy nebo s motivem kočky.

Jedna stěna jako z dovolené

Čím jednodušší interiér, tím výraznější tapety si můžete dovolit. Toho se dá využít v pronájmech nebo studentských bytech, kde tapety přitáhnou pozornost. Místnost pak působí zařízeně, i když v ní je jen pár kousků.

Má váš obývací pokoj jasný styl? Podpořte ho právě tapetou. K venkovskému se například hodí motiv cihel nebo dřeva. Moderní interiér lépe ozdobí například abstrakce nebo mapy. Výrazné fototapety vylepte jen na jednu dominantní stěnu. Obvykle jí sluší zeď za televizí nebo za pohovkou.

Naopak tapety s drobným vzorem mohou pokrýt všechny stěny. Obývací pokoj pak působí mnohem přívětivěji.


Studio: Kamidesign, Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/661-interier-ve-venkovskem-stylu/6819

Rodinná galerie

„Samolepky na zeď se nejčastěji lepí nad pohovku, namísto obrazu. Češi si oblíbili například samolepku větve, který vypadá dobře téměř ve všech interiérech,“ prozrazuje Maruška z Favi.cz

Do obýváku se hodí i samolepky, které mají předpřipravené rámečky na rodinné fotky. Tyto samolepky mívají obvykle motiv stromu. Z obyčejné dekorace se tak stane osobní součást interiéru. A zaručeně poslouží jako inspirace pro vaše návštěvy.

Gaučová proměna

Výměna pohovky by vás stála majlant? Radši šetřete a vyberte jen jiný přehoz. Obývací pokoj rázem dostane nový impulz. Sytá barva upoutá pozornost výhradně na sedačku, naopak světlé odstíny dávají prostor na dekorační polštáře.

Měníte rádi detaily? Pořiďte si jednoduché čtvercové polštáře a měňte jen jejich povlaky. Každá proměna obýváku vás stojí jen desítky korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Opište text * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.